Южаніна Ніна

Южаніна Ніна

Народна депутатка Верховної Ради України IX скликання від "Європейської Солідарності"

Южаніна Ніна - засновниця ТОВ АФ "Європейська аудиторська група", депутатка Верховної Ради VIII скликання від партії "Блок Петра Порошенка".

Ніна Южаніна (фото: фейсбук)

Місце народження

Ніна Южаніна народилася 11 січня 1965 року у смт Згурівка, Київська область.

Освіта

  • Ніна Южаніна здобула вищу освіту в Технологічному університеті Поділля, який зараз називається Хмельницький національний університет, за спеціальністю "Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності" у 1996 році. 
  • Ніна у 2003 році отримала сертифікат аудитора від Аудиторської палати України.

Родина

  • Ніна одружена з Володимиром Южаніним.
  • У подружжя є син Євген та онука.

Ніна Южаніна (фото: фейсбук)

Кар’єра

Ніна Южаніна почала свій кар’єрний шлях ще у 18 років з посади бухгалтерки фактурного відділу на Жданівському металургійному заводі імені Ілліча, що знаходиться у Маріуполі.

У 1987 році, всього на рік, Ніна влаштувалась економісткою-фінансисткою на Кам’янський м’ясокомбінат.

1998 року Южаніну призначили на посаду головної бухгалтерки Бородянського райпобуткомбінату.

У 1992 році Ніна отримала посаду начальника управління аудиту та першого заступника начальника в податковій інспекції у рідному Згурівському районі Київської області.

Ніна Южаніна (фото: фейсбук)

У період з 1997 по 2003 рік Южаніна працювала головним бухгалтером в таких підприємствах: ТОВ ПКФ "Міст", TOB "НП-Опттор", які й зараз займаються оптовою торгівлею харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами, й TOB "Данко-2000", які займались торгівлею паливом. 

У 2003 році Ніна заснувала разом із чоловіком Володимиром та обіймала посаду аудитора-директора ТОВ АФ "Європейська аудиторська група", які займалися сферою бухгалтерського обліку й аудиту та консультували з питань оподаткування.

Також Ніна очолювала телекомпанію "Експрес-інформ", яка є засновником "5 каналу", який тепер належить п’ятому президенту України Петру Порошенку.

Політична діяльність

Ніна Южаніна почала свою політичну кар’єру у 2014 році. На позачергових виборах до парламенту політикиня обрана народним депутатом Верховної Ради України VIII скликання від партії "Блок Петра Порошенка", номер 28 у списку. Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. За час скликання Ніна стала одним із рекордсменів по виступах у Верховній Раді, вона виступала 513 разів. Також, відвідала 84 відсотків парламентських засідань та 100 відсотків відвідувань засідань комітету.

Ніна Южаніна (фото: фейсбук)

У 2019 році Ніна Южаніна обрана до Верховної Ради від партії "Європейська Солідарність", очільник якої є Петро Порошенко, номером 14 у списку. Членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. На виборах президента України у 2019 році вона була довіреною особою кандидата Петра Порошенка.

Декларація

Ніна Южаніна регулярно надає декларації про власний майновий та фінансовий стан, коли розпочала свою депутатську кар’єру. У 2018 році Ніна заробила шістсот сімдесят дві тисячі гривень, а за 2019 вже один мільйон триста п’ятнадцять тисяч гривень. Грошові активи станом на 2019 рік: вклади у дев’ятсот одинадцять з половиною тисяч гривень та двадцять вісім вісімсот тисяч доларів й готівкою дев’яносто тисяч доларів та сорок п’ять тисяч євро.

У 2019 році Ніна вказала нерухомість: землю у тисячу шістсот квадратних метрів, будинок триста тридцять шість квадратних метрів та квартиру на сто один квадратний метр.

За Ніною рахувався тільки автомобіль Toyota Corolla 2012 випуску, ринкова ціна якого приблизно десять тисяч доларів.

Ніна Южаніна (фото: фейсбук)

Скандали

У 2016 році прогримів скандал у Верховній Раді, Ніну Южаніну на засіданні Верховної Ради звинуватив спочатку Олег Ляшко, голова "Радикальної партії", а потім Юлія Тимошенко, голова партії "Батьківщина" в блокуванні антиофшорних законопроєктів в бізнес-партнерстві з президентом Петром Порошенком. На це Ніна відповіла:

Ваші звинувачення, Юлія Володимирівна, не гідні. Я з професійної точки зору намагаюся розібратися з вашими законопроектами. Я ніякого відношення до офшорів не маю.

Тимошенко звинувачувала Южаніну:

Ви - особисто бізнес-партнер Порошенко. Це вся країна знає. Я вважаю, що сьогодні блокуються всі наші антиофшорні законопроєкти саме тому, що ви захищаєте офшорний бізнес президента. Я вважаю, що вам не можна було очолювати податковий комітет і йти в політику

Дата публікації: 17.06.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1