Загородний Юрій

Загородний Юрій

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Всі новини

Загородний Юрій - український політик, кандидат педагогічних наук, голова Соціал-демократичної партії України, консультант-інспектор Адміністрації Президента, перший заступник глави Адміністрації Президента, соратник Віктора Медведчука.

Місце народження

Юрій Загородний народився 7 травня 1959 року в Гребінках, Київська область.

Освіта

 • Юрій Загородний завершив вищу освіту у 1986 році - Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка, за спеціальністю: "Історик".
 • У 2004 році Юрій захистив кандидатську дисертацію в Луганському педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченко на тему: "Педагогічні умови політичної соціалізації студентської молоді в умовах великого промислового міста". Став кандидатом педагогічних наук.

Родина

 • Юрій одружений на Наталії, 1961 року.
 • У подружжя є син Максим, 1982 року та онучка Ксенія, 2006 року.

Кар’єра

 • Юрій Загородний почав трудитися з 1976 року, працював слюсарем Гребінківського відділення сільгосптехніки.
 • З 1977 до 1980 року Загородний служив у Воєнно-морському флоті СРСР.
 • Після закінчення вищої освіти, у 1986 році, Юрій став вчителем в рідному місті, Гребінківської середньої школи.
 • А з 1989 року Загородний вже був директором Дослідницької середньої школи.
 • У 1995 році Юрій Загородний пішов на державну службу, призначений на посаду консультантом-інспектором Адміністрації Президента Леоніда Кучми, другий президент України, до 2000 року та водночас був заввідділу Державного комітету у справах захисту прав споживачів.
 • 1998 року Юрій увійшов у лави Соціал-демократичної партії України, з цією партією пов’язана діяльність політиків: Леонід Кравчук, перший президент України, Віктор Медведчук та Нестор Шуфрич і інші. Перший заступник керівника виконкому, голова виконкому СДПУ. З серпня 2007 року голова СДПУ.
 • З 2002 року по січень 2005 року Загородний обіймав посаду першого заступника глави Адміністрації Президента Віктора Медведчука, проросійського політика, олігарха та кума Путіна.
 • На парламентських виборах 2006 року Юрій намагався пройти до Верховної Ради V скликання у лавах партії "Не так!", яка була частиною СДПУ. Головою партії знову був Медведчук, але після програшу він склав повноваження.
 • Заступник голови громадського руху "Український вибір - Право народу", власник якого Віктор Медведчук, член виконкому.
 • Юрій Загородний пройшов у Верховну Раду України IX скликання у складі партії "Опозиційна платформа - За життя", №19 у списку. Член Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, голова підкомітету з питань депутатської етики. Член політради партії "Опозиційна платформа - За життя".
Загородний Юрій (фото: фейсбук)

На фото: Загородний Юрій поруч із Віктором Медведчуком, знизу Сергій Льовочкін.

Скандали

Юрій Загородний вірний соратник проросійського олігарха та політика Віктора Медведчука. У своєму інтерв’ю Загородний казав, що Медведчук великий патріот України та затвердив, що Віктора з Путнім пов’язує не тільки кумівство, а й давня дружба. В цілому, все інтерв’ю виглядало як відстоювання інтересів Віктора Медведчука.

Їх дружба пройшла випробування на міцність, випробування часом та обставинами - враховуючи обставини минулих років, дуже складними обставинами. Віктор Медведчук, не раз казав, про те, що намагається використати дружні відносини з президентом РФ в інтересах України. Можу сказати, що це дійсно так. Саме тому Путін назвав його українським націоналістом.

Час розставить все на свої місця, коли-небудь вклад Медведчука в Україну як незалежну - економічну та політичну - державу буде оцінений гідно.

Також, Юрій Загородний писав авторську статтю в якій казав, що в незалежність України буде можлива, коли ми знову відновимо торговельні відносини із Росією. Це при тому, що російсько-українська війна йде 7 рік.

Дата публікації: 24.04.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1