18 компаній відмовилися від будівництва "Північного потоку-2" через санкції США

Роботу припинили британські, німецькі та швейцарські компанії
Важливо
18 компаній відмовилися від будівництва "Північного потоку-2" через санкції США
північний потік-2 (фото: УНН)

Після запровадження санкцій США 18 європейських компаній вирішили припинити свою участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Це показує, що законодавчі цілі та наші дії були успішними. Ми продовжуємо відстежувати компанії, замішані в потенційно санкціонованих діях, - заявив офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс.

Зокрема, вийшли з проєкту британські страхові компанії та німецька компанія - постачальник промислових послуг Bilfinger (Мангейм) страхової компанії Munich Re Syndicate Limited (Мюнхен).

Також зупинили свою роботу швейцарська Zurich Insurance Group і паризька AXA Group.

 Союзники США "не мають дивуватися", якщо адміністрація зробить подальші дії спрямовані проти завершення будівництва трубопроводу, - заявив представник Держдепу.

Читайте також

Зазначимо, у грудні 2019 року команда очільника Білого дому Дональда Трампа ввела обмеження проти компаній, що беруть участь в реалізації "Північного потоку-2". Саме через це рішення Штатів реалізацію проєкту пригальмували. Білий дім продовжує чинити тиск на компанії Європейського Союзу, які беруть участь в будівництві газопроводу. До прикладу, представники Сенату США зажадали від оператора порту Мукран припинити підтримувати проєкт, пригрозивши фінансовим крахом.

Нагадаємо, що 20 жовтня Державний департамент США розширив обмежувальні заходи щодо проєкту газопроводу "Північний потік-2", з метою не дати завершити його будівництво.

Згідно з документом, обмежувальні заходи будуть застосовуватися і до компаній, які будуть надавати послуги або фінансування "для модернізації або установки обладнання" на кораблі, які можуть бути задіяні в проєкті.

1