Адвокати Паші Мерседеса подали апеляцію на обраний йому запобіжний захід

Митрополит Павло Лебідь нині перебуває під домашнім арештом
Головне
Адвокати Паші Мерседеса подали апеляцію на обраний йому запобіжний захід
Павло Лебідь
7 Квітня 2023, 17:38
читать на русском

Захист намісника Києво-Печерської лаври митрополита Української православної церкви (московського патріархату) Павла подав апеляційну скаргу на обраний йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Про це адвокат Микита Чекман повідомив у Телеграмі.

За його словами, 5 квітня було проголошено повний текст ухвали Шевченківського райсуду Києва, якою до митрополита Павла було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 60 днів.

"Судове рішення вважаємо незаконним та обґрунтованим, у зв’язку з чим стороною захисту до Київського апеляційного суду подано апеляційну скаргу з метою реалізації права на судовий захист", - написав адвокат.

Нагадаємо, ченцям і вірянам Української православної церкви, афілійованої з Російською православною церквою, із 21 березня заборонили заходити в печери Києво-Печерської лаври, бо комісія оцінює збереження культурних цінностей. 29 березня ченці УПЦ МП мали повністю виїхати з лаври.

Намісник Лаври митрополит Павло заявив, що вони не планують цього робити і подають позов проти національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Він також відкрито погрожував президенту України Володимиру Зеленському, а міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка назвав "одержимим диявольським збісненням".

Увечері 29 березня сайт УПЦ МП повідомив, що Господарський суд Києва відкрив провадження по справі за позовом Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічий монастир) до Нацзаповідника "Києво-Печерська лавра" з приводу розірвання договору оренди з боку заповідника.

У суботу, 1 квітня, Шевченківський райсуд Києва призначив екснастоятелю Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт на 60 днів із носінням електронного браслета.

Водночас суд відхилив клопотання прокуратури про заборону Павлу використовувати соцмережі для спілкування з вірянами.

Суд щодо обрання запобіжного заходу митрополиту Павлу відбувся після того, як у суботу, 1 квітня, СБУ повідомила йому про підозру за двома статтями — розпалювання релігійної ворожнечі (ч. 1 ст. 161 ККУ) та виправдання й заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 1 ст. 436−2 ККУ).

СБУ опублікувала перехоплені записи розмов Павла, що стали доказами для звинувачень. Крім того, у будинку Павла провели обшуки, а його самого викликали на допит.

Павло під час засідання суду заявив, що це "політична справа" і він "ніколи не був на боці агресії".

Підозру митрополиту Павлу оголосили на тлі того, як УПЦ (Московського патріархату) так і не звільнила Києво-Печерську Лавру попри розірвання державним заповідником договору про оренду.

Читайте також

1