Як рятуватися від ядерної зброї, аварії на АЕС чи "брудних бомб": інструкція РНБО

Захист намісника Києво-Печерської лаври митрополита Української православної церкви (московського патріархату) Павла подав апеляційну скаргу на обраний йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Про це адвокат Микита Чекман повідомив у Телеграмі.
За його словами, 5 квітня було проголошено повний текст ухвали Шевченківського райсуду Києва, якою до митрополита Павла було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 60 днів.
"Судове рішення вважаємо незаконним та обґрунтованим, у зв’язку з чим стороною захисту до Київського апеляційного суду подано апеляційну скаргу з метою реалізації права на судовий захист", - написав адвокат.
Нагадаємо, ченцям і вірянам Української православної церкви, афілійованої з Російською православною церквою, із 21 березня заборонили заходити в печери Києво-Печерської лаври, бо комісія оцінює збереження культурних цінностей. 29 березня ченці УПЦ МП мали повністю виїхати з лаври.
Намісник Лаври митрополит Павло заявив, що вони не планують цього робити і подають позов проти національного заповідника "Києво-Печерська лавра".
Він також відкрито погрожував президенту України Володимиру Зеленському, а міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка назвав "одержимим диявольським збісненням".
Увечері 29 березня сайт УПЦ МП повідомив, що Господарський суд Києва відкрив провадження по справі за позовом Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічий монастир) до Нацзаповідника "Києво-Печерська лавра" з приводу розірвання договору оренди з боку заповідника.
У суботу, 1 квітня, Шевченківський райсуд Києва призначив екснастоятелю Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт на 60 днів із носінням електронного браслета.
Водночас суд відхилив клопотання прокуратури про заборону Павлу використовувати соцмережі для спілкування з вірянами.
Суд щодо обрання запобіжного заходу митрополиту Павлу відбувся після того, як у суботу, 1 квітня, СБУ повідомила йому про підозру за двома статтями — розпалювання релігійної ворожнечі (ч. 1 ст. 161 ККУ) та виправдання й заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 1 ст. 436−2 ККУ).
СБУ опублікувала перехоплені записи розмов Павла, що стали доказами для звинувачень. Крім того, у будинку Павла провели обшуки, а його самого викликали на допит.
Павло під час засідання суду заявив, що це "політична справа" і він "ніколи не був на боці агресії".
Підозру митрополиту Павлу оголосили на тлі того, як УПЦ (Московського патріархату) так і не звільнила Києво-Печерську Лавру попри розірвання державним заповідником договору про оренду.
Читайте також