Байден відмовився вводити нові санкції проти "Північного потоку-2"

Президент США назвав такі санкції контрпродуктивними
Байден відмовився вводити нові санкції проти "Північного потоку-2"
Джо Байден Фото: AFP via Getty images

Президент Сполучених штатів Америки Джо Байден відмовився вводити нові санкції проти газопроводу "Північний потік-2".

За словами американського лідера, цей проєкт майже завершений і такий крок пошкодив би відносинам США і Європи, передає слова Байдена Bloomberg.

Вводити санкції зараз, я думаю, контрпродуктивно з точки зору наших відносин з Європою, - сказав він.

Байден додав, що був проти будівництва Nord Stream-2 "від самого початку", однак цей проєкт був майже завершений ще до моменту, коли він очолив Білий дім.

Нагадаємо, "Північний потік-2" - газопровід, що йде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря в обхід Прибалтики і Польщі. Потужність газопроводу оцінюється в 55 млрд куб. м газу в рік. Раніше компанія "Nord Stream 2 AG" повідомила, що готовність газопроводу станом на 31 березня становить 95%. Його будівництво планувалося завершити в цьому році.

США послідовно вводили санкції проти компаній - учасників проєкту, через що не менше 18 з них відмовилися брати участь в будівництві. У США розцінюють проєкт як "загрозу енергетичній безпеці" Європи.

У квітні Європейський парламент підтримав резолюцію, у якій закликав заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" і відключити Росію від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT.

Читайте також

1