Британський штам Covid-19 на Прикарпатті знайшли випадково – Радуцький

За словами нардепа новий для України штам знайшли під час випробовування нових тестів приватною фірмою
Важливо
Британський штам Covid-19 на Прикарпатті знайшли випадково – Радуцький
Вчені, коронавірус (фото: pexels)

Британський штам коронавірусу у двох пацієнтів з Івано-Франківщини знайшли випадково, під час випробовування нових тестів на коронавірус однією з приватних фармацевтичних компаній України.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

Вчора з’явилася інформація, що у нашій країні виявлені два випадки британського штаму - у пацієнтів з Івано-Франківської області. Згодом це підтвердив головний санітарний лікар Віктор Ляшко (досьє Віктора Ляшка). Дивно, адже МОЗ інформувало, що в Україні відсутнє обладнання для виявлення мутацій коронавірусу, - зауважив нардеп.

Радуцький розповів, що для виявлення нових штамів вірусу тести хворих українців відправляють до лабораторії ВООЗ у Німеччині та кілька місяців очікують на відповідь.

І це велика проблема, адже ми не мали можливості визначити, з чим пов’язаний спалах хвороби на Західній Україні, - констатував депутат (досьє Михайла Радуцького).

Читайте також

За його словами, новий штам випадково знайшли українські науковці разом з фармацевтами.

Приватна фармацевтична компанія проводила випробування тестів, які більш ефективно виявляють нові штами коронавірусу. Орендувала апарат для секвенування геномів коронавірусної хвороби та закупила необхідні реагенти. Співробітники Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського відповідали за вірусологічне спостереження за випробуваннями. Дослідники перевірили кілька зразків біологічного матеріалу від хворих у західній Україні та виявили два випадки британського штаму, - розповів Радуцький.


Контекст. Вчора, 4 березня у двох хворих з Івано-Франківська офіційно підтвердили британський штам коронавірусу Covid - 19. Зараз обидва хворі перебувають під наглядом медиків. Вони у стабільному стані.

Про те, що зараз відбувається з коронавірусом на Західній Україні, читайте у нашому матеріалі: Минув рік з коронавірусом, але висновків не зробили: чому Україну чекає новий локдаун.

1