Радуцький Михайло

Радуцький Михайло

Нардеп від «Слуги народу», голова комітету з питань здоров’я нації та ексзаступник мера Києва

Всі новини

Радуцький Михайло – колишній власник приватної клініки "Борис", товариш Зеленського та його позаштатний радник, депутат ВРУ IX скликання.

Місце народження

Народився 5 грудня 1968 року в Києві

Освіта

1988 рік – закінчив Київське медичне училище №2, здобув спеціальність фельдшера швидкої допомоги.

2007 рік – закінчив Київський національний університет фізичної культури та спорту за спеціальністю "Фізична реабілітація".

Родина

Дружина Людмила, разом з 1988 року. Співвласник бізнесу, акціонер ряду підприємств.

Син Максим, 1989 року народження, ресторатор, засновник популярних закладів Mozgi Bar і City Beach Club.

Коротка біографія

 • Радуцький Михайло Борисович починав свій трудовий шлях ще під час навчання в медичному училищі.
 • 1986 рік – працює санітаром в Київській дитячій клінічній лікарні №5.
 • 1987 – 1989 роки – працює фельдшером на Київській станції швидкої медичної допомоги.
 • 1989 – 1993 роки – обіймає посаду заступника директора в кооперативі "Київконцерт".
 • 1993 рік – засновує з партнерами приватну медичну клініку "Борис".
 • 1994 – 2004 роки — в ТОВ "Борис" - комерційний директор, заступник директора.
 • 2004 - 2014 роки — президент ТОВ "Борис".
 • 2014 – 2015 роки — заступник голови в Київській міській державній адміністрації.
 • 2015 рік – призначений радником Київського міського голови Віталія Кличка.
 • 2019 рік – на позачергових виборах обраний народним депутатом України по списку партії "Слуга народу".
 • Липень 2019 року – президент Володимир Зеленський призначив Радуцького своїм позаштатним радником.

Детальніше про бізнес

В кінці 80-х без додаткового заробітку важко було забезпечити пристойний рівень життя. Фельдшер Михайло Радуцький – енергійний і комунікабельний юнак, який швидко знаходить нових друзів. Так разом з Віктором Самойленком з кооперативу "Союз" він організовує кілька концертів популярних виконавців. Заробітки з цих заходів склали величезну на той час суму і з роботою фельдшера було покінчено.

Біографія Михайла Радуцького інформує, що концертна діяльність була надзвичайно успішною і прибутковою. Він працював заступником директора в кооперативі "Київконцерт", потім перейшов в "Укрконцерт". Михайло брав безпосередню участь в організації концертів Віллі Токарєва, Nazareth, Deep Purple, Валерія Леонтьєва, Алли Пугачової, дуету Baccara, Ottawan та інших зірок того часу. Саме в цей період він познайомився зі спецкором "Киевских Ведомостей" Дмитром Гордоном, який був партнером Михайла і забезпечував необхідний піар.

В 1993 році Радуцький возив матір на лікування в Ізраїль і під враженням від медичних закладів цієї країни пообіцяв матері, що організує таку ж лікарню в Україні. В наступному році приватна медична клініка "Борис" вже приймала пацієнтів. Але щоб цей бізнес став прибутковим, в нього ще не раз вкладались великі суми, оформлялись кредити, а Радуцький навіть продавав власне майно, щоб латати діри в бюджеті закладу. Але лінія клініки завжди витримувалась – бездоганний сервіс, максимальна увага до пацієнта, все дуже дорого. Та й рівень саме медичної складової (обладнання, кваліфікація лікарів) на початку був середнім – звичайні лікарі з міських лікарень, звичайне медичне обладнання. І врешті правильна реклама зробила свою справу, адже нових українських багатіїв переконували, що лікуватись в такому закладі престижно і статусно. Згодом "клієнт пішов", і фінансові проблеми залишились у минулому. Була ще спроба Раїси Богатирьової прикрити цей бізнес, але завдяки впливовим знайомим  вдалось встояти. До речі, деякі ЗМІ вважали, що заклад так назвали в честь кримінального авторитета Бориса Савлохова. Михайло Радуцький це категорично спростував і пояснив, що клініку назвав на честь батька, який не дожив до її відкриття.

Клініка "Борис" у Києві (фото: boris.kiev.ua)

Після налагодження стабільної та прибуткової роботи клініки, досьє Михайла Радуцького фіксує, що він, крім ТОВ "Борис", є засновником і бенефіціаром в ТОВ "Інфоконсалт", ТОВ "Р.К.Х.К. – МЕД", ТОВ "Діглобал дженерал сервіс альянс груп". А його дружина Людмила Радуцька має внески з 2006 року у статутний капітал ТОВ "Ваша безпека" та з 2010 року – в компанії "Молочна лавка".

Політична діяльність та скандали

Ще в 90-ті, коли "Борис" лише вставав на ноги, Михайло зрозумів необхідність політичного "даху" для такого закладу. Спочатку допоміг генерал-полковник Віктор Развадовський, заступник керівника податкової міліції, народний депутат України. З 2002 по 2006 рік Радуцький працював його помічником-консультантом і познайомився з багатьма впливовими людьми, в тому числі з оточення президента Кучми (досьє Кучми Леоніда), а пізніше і Ющенка (досьє Ющенка Віктора). Згодом, коли клініка стала популярною, необхідність самому працювати на політичних підмостках відпала, бо впливові люди самі приходили у заклад.

Досьє Михайла Радуцького інформує, що під час Революції гідності він однозначно підтримав Євромайдан, сам особисто неодноразово з’являвся біля барикад мітингувальників. Коли силовики й "тітушки" почали бити та калічити активістів самооборони, клініка "Борис" організувала їх безкоштовне лікування, заборонивши доступ слідчих та оперативників до таких пацієнтів. Їм прийшлось навіть витримати кількаденну блокаду спецпризначенців. І переможці гідно оцінили таку позицію власника клініки.

Після зміни влади новий міський голова Києва Віталій Кличко (досьє Кличка Віталія) призначає Михайла Радуцького своїм заступником з питань медицини та соціальної політики. Ось тут і виявилось, що керувати клінікою і розв'язувати медичні проблеми багатомільйонного міста – це зовсім різні масштаби. Як писали тоді ЗМІ, Радуцький не виявився достатньо компетентним для виконання таких обов’язків. Це підтвердили чисельні скандали, що теж не забарились.

Багато фактів скандальних вчинків Радуцького того періоду наведено в матеріалі Ганни Лапицької з інтернет-ресурсу Znaj.ua.

Згадується, як під гаслом боротьби з корупцією у сфері закупок лікарських препаратів новий заступник мера, не думаючи про попереднє налагодження нових постач, припинив закупки препаратів гемодіалізу. Сотні хворих киян опинились під загрозою смерті. Розуміючи катастрофу, міністерство охорони здоров’я запропонувало Радуцькому офіційно звернутись в КМУ для додаткового фінансування на ці препарати, але таку пропозицію допомоги Радуцький проігнорував, а всю вину за ситуацію переклав на уряд.

Далі журналістка вказала на скандальний факт співпраці заступника міського голови з Дмитром Підтуркіним, якого Янукович (досьє Януковича Віктора) у 2011 році влаштував в МОЗ для отримання "відкатів" з медицини. Цей діяч успішно домовився з Радуцьким про участь своїх підприємств в тендерах на обладнання лікарень Києва.

Журналістка згадала і про деякі більш ранні скандали навколо клініки "Борис", бо саме сюди намагались втекти з СІЗО чи навіть із залу суду різні хабарники та корупціонери. Так, медичні працівники "Бориса" винесли із залу суду на ношах колишнього керівника відділу земельних ресурсів Могильного, якого судили за корупцію і зловживання. Прибувши в клініку, "хворий" зник у невідомому напрямку. Аналогічно намагався вчинити й скандально відомий Микола Рудьковський, але не встиг втекти.

Портал "Акценти" піддав нищівній критиці утопічну ідею Радуцького про реформування столичної медицини через створення муніципальної страхової компанії. Критики довели неможливість реалізації подібного проєкту при порожньому бюджеті.

Врешті Михайло Радуцький і сам розписався у власному безсиллі. В інтерв’ю журналу "Фокус" він заявив, що не може очистити столичну медицину від лікарів-корупціонерів. В кожній лікарні розкрадання на мільйони й навіть десятки мільйонів, а зачепили кількох керівників і одразу почалось: подання в суди, візити високопосадовців, дзвінки найвпливовіших персон, акції протесту під КМДА, тощо. Так що, через "дикий опір" боротьбу з корупцією в столичній медицині провалено.

З переходом на державну службу у Михайла Радуцького почались проблеми з пам’яттю. Він "забув" задекларувати свій бізнес та бізнес дружини. Новий скандал навколо цього теж зашкодив уже не бездоганній репутації чиновника. За взаємною домовленістю з Віталієм Кличком Радуцький звільняється з посади заступника й отримує статус радника. Це теж непогано – можливості впливу та розв'язання різних питань залишаються, а відповідають за все інші.

Тим часом інший товариш Радуцького вривається в політику та оголошує мобілізацію "слуг народу". Тут ставки більш високі, й ексчиновник приєднується до команди Зеленського (досьє Зеленського Володимира). Позачергові вибори 2019 року забезпечують Михайлу Радуцькому мандат депутата ВРУ 9 скликання від партії "Слуга народу".

Михайло Радуцький (фото: Слуга Народу/ Facebook)

Робота в статусі нардепа

В Раді Михайла Радуцького обирають головою комітету з питань здоров’я нації. Крім того, президент призначає його своїм позаштатним радником. Таким чином Михайло Радуцький стає в Україні однією з найвпливовіших осіб в галузі охорони здоров’я.

Щодо першочергових завдань, то нардеп заявив про нагальну необхідність нового перепису населення. Це навіть вже було заплановано на 2020 рік, та коронавірус зруйнував усі попередні плани.

З початку 2020 року Радуцький зосередився на проблемі поширення COVID-19. Зокрема він постійно виступає в ЗМІ з питань виплати лікарям доплати, забезпечення українців засобами захисту, майбутнього постачання вакцини, введення локдауну, тощо.

Журналісти стверджують, що власник приватної клініки за кілька років перетворився в головного лобіста країни з питань охорони здоров’я. Він і не приховує, що забезпечив призначання Зоряни Скалецької. Сама колишня очільниця МОЗ підтверджувала, що кадри для міністерства їй рекомендує Радуцький і вона не самостійна в цих питаннях.

Ще одну оборудку Радуцького викрили журналісти в лютому 2020 року. На початку року, коли в Україні не вистачало масок, люди купували їх з потрійною націнкою або робили самі з чого прийдеться, коли маски продавали лише в кожній десятій аптеці, радник президента Радуцький закупив на Харківському заводі весь запас масок – 20 мільйонів. Ще 8 мільйонів він закупив в іншого виробника і всю партію продав у Китай. Потративши 36 мільйонів гривень, спритний депутат виручив 224 мільйони. Ось такі бариші отримали деякі "народні слуги", поки українці бігали по аптеках в пошуках захисних засобів.

Політолог та правозахисник Михайло Чаплига в Поліграф.НЕТ приводив слова Радуцького, що в Україні живе мільйонів десять "зайвих людців", які своїми хворобами підривають медичні бюджети.

Очевидно, сумні перспективи в української медицини, коли нею керують такі "гуманісти".

Дата публікації: 15.12.2020
Дата останньої зміни: 28.09.2021
1