Чи можна отримати субсидію за орендоване житло: пояснення ПФУ

Для призначення  житлової субсидії орендарям необхідно надати заяву та декларацію
Чи можна отримати субсидію за орендоване житло: пояснення ПФУ
Субсидії, пільги, розрахунки
17 Січня 2024, 07:39
читать на русском

Попри війну та складну економічну ситуацію, українці продовжують отримувати пенсії, соцвиплати та субсидії на оплату комунальних послуг.

В Telegram-каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розповіли, чи можуть призначити житлову субсидію автоматично особам, які орендують житло.

Там пояснили, що таким особам для призначення  житлової субсидії  необхідно надати заяву та декларацію.

З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів було перепризначено автоматично, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарств.

Водночас серед одержувачів є певна категорія, якій субсидію на неопалювальний період буде призначено після надання заяви та декларації.

На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання, за які сплачують житлово-комунальні послуги;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи, які отримують субсидію за адресою, відмінною від місця реєстрації.

Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг можна онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, з 1 травня по 30 вересня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період. Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді, автоматично, на підставі наявної у Пенсійному фонді України інформації. Проте, як підкреслюють в Фонді, є певна категорія людей, яка має обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.

Читайте також

1