Чи потрібно декларувати "вовину тисячу": пояснення НАЗК

Ковідна тисяча не є доходом
Важливо
Чи потрібно декларувати "вовину тисячу": пояснення НАЗК
Купюри, гривня, гаманець Фото: УНІАН
19 Січня 2022, 12:36
читать на русском

Програма "єПідтримка" передбачає можливість отримання українцями, які пройшли повний курс вакцинації COVID-19, тисячу гривень на придбання у безготівковій формі низку послуг.

Чи потрібно декларувати "ковідну тисячу", пояснили в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід?

Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування.

Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу у розмірі 1 тис. грн. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кошти, отримані в рамках програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, тому вони не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати у декларації.

Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок?

Так, рахунок необхідно зазначити у розділі 12.1. "Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї".

Для громадянина, який бажає взяти участь у програмі, буде відкриватись віртуальний рахунок.

Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів), то його потрібно буде декларувати, - кажуть у НАЗК.

Зазначається, що відкритий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в рамках програми "єПідтримка" закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.

Як відомо, кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

Нагадаємо, що тисячу гривень від Зеленського можна використати у сферах культури, фізичної культури і спорту, на квитки залізничним та авіаційним транспортом по Україні, а також для придбання книжок.

Читайте також