Церква перевірятиме священників московського патріархату, які побажають перейти до ПЦУ - Епіфаній

Важливо, аби до ПЦУ не потрапили люди, які руйнуватимуть церкву зсередини
Головне
Церква перевірятиме священників московського патріархату, які побажають перейти до ПЦУ - Епіфаній
Митрополит Епіфаній (фото: facebook)
12 Травня 2023, 15:18
читать на русском

Православна церква України перевірятиме священників УПЦ МП, які виявили бажання приєднатися до ПЦУ, щоб до неї не потрапили люди, які руйнуватимуть її зсередини.

Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, повідомляє Духовний фронт України.

За словами Епіфанія, протягом останнього часу громади долучаються до ПЦУ разом із настоятелями.

"Ми бачимо тенденцію, що священники починають розуміти та усвідомлювати, втрачають страх. Їх залякували, їх купляли, але поступово священники починають підтримувати рішення своїх громад та долучаються до ПЦУ", — сказав він.

Епіфаній заявив, що якщо священник не проповідував відкрито ідеологію "русского міра", не заплямував себе цією ідеологією, то його приймають.

"Щодо цього можна пересвідчитись дуже легко — зі слів громади. Коли громада вирішує про перехід, і священник підтримує громаду, це засвідчує, що він є патріотом, хоч і перебував певний час у складі московського патріархату. Я переконаний, що там ще є багато священників, які є патріотами України", — сказав він.

Предстоятель зазначив, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології "русского міра".

"Тоді й буде відповідне рішення щодо їхнього прийняття до складу ПЦУ. Я бачу і чую, що українське суспільство турбується про це. Тому ми будемо перевіряти, робити все задля того, щоб такі люди, прийшовши до української церкви, не руйнували її зсередини", — сказав він.

Раніше архімандрит УПЦ Московського патріархату Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ та став виконувачем обов’язків намісника Києво-Печерської Лаври.

Предстоятель ПЦУ також звернувся до уряду з проханням надати у користування українській Лаврі приміщення для звершення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності. Епіфаній сподівається, що держава допоможе захистити намісника та монастир від можливих провокацій з боку прихильників МП.

Читайте також

1