ДБР заблокувало схему, через яку на росію та білорусь відмивалися мільйони доларів

Зловмисники виготовляли фальшиві документи та допомагали російським та білоруським підприємцям вивезти їхні гроші з України
ДБР заблокувало схему, через яку на росію та білорусь відмивалися мільйони доларів
Фото: ДБР
8 Травня 2022, 09:18
читать на русском

Працівники Державного бюро розслідувань викрили організовану групу, що намагалася заробити в умовах агресії рф проти України. Ділки організували незаконне виведення з країни коштів російського та білоруського бізнесу, які могли бути націоналізовані та направлені на потреби ЗСУ.

Про це повідомила ДБР у своєму телеграм-каналі.

ДБР вийшло на групу зловмисників під час проведення фільтраційних заходів громадян росії та можливих учасників ДРГ. Його організатори мали по декілька паспортів на різні прізвища. До початку агресії ділки займались легалізацією грошей, мінімізацією податкового навантаження та виведенням коштів через афільований конвертаційний центр.

При цьому зловмисники користувались корупційними зв’язками у реєстраційних та інших органах влади для виготовлення паспортів громадянина України та інших документів на вигадані імена та прізвища тощо. На паспорти з несправжніми установчими даними вони реєстрували комерційні структури та активно використовували їх у протиправній фінансово-господарській діяльності. Лише впродовж кількох місяців 2021 року через фіктивні фірми було переведено в готівку понад 110 млн гривень.

Вже під час активної фази війни росії проти України вони вирішили "розширити" свій бізнес та почали надавати послуги щодо нелегального виведення коштів "контрагентів" з нашої держави через механізм так званих "перестановок" готівки.

У ході проведення обшуків за місцями проживання та в офісах учасників злочинної групи було вилучено майже 1,5 млн доларів та 150 тисяч євро, підроблені паспорти громадян України, печатки та документи фіктивних підприємств, комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів) КК України, тривають слідчі дії. У тому числі встановлюються посадові особи у реєстраційних та інших органах влади, які сприяли видачі фальшивих документів.

Нагадаємо, за підрахунками БЕБ Від початку війни українці та іноземці могли незаконно вивезти з України близько трьох млрд євро.

Читайте також