День без відключень скасовується через ранкову атаку окупантів

Пошкоджень зазнали 4 ТЕЦ у різних регіонах України
Головне
День без відключень скасовується через ранкову атаку окупантів
Електрична лампа (Фото: pexels)
10 Лютого 2023, 19:19
читать на русском

Енергосистема України зазнала 14-го масованого обстрілу з боку Росії. Наразі найскладніша ситуація зі світлом відзначається у Харківській області.

Про це повідомляє Telegram-канал "Укренерго".

Під час обстрілу росіяни били по електростанціях та об'єктах високовольтних мереж.

Географія ударів: східні, західні та південні регіони.

"Найбільш складна ситуація наразі в Харківській області. Зараз там тривають аварійні відключення. Мережеві обмеження через атаку діють в Хмельницькій області, а також зберігаються в Одеській та Київській областях. Дефіцит в енергосистемі – значний", - пише "Укренерго".

Ремонтні бригади вже ліквідовують наслідки прильотів та розпочали аварійно-відновлювальні роботи. В інших регіонах поступово покриття споживання повертається в межі визначених лімітів.

"Оприлюднений раніше графік проведення вимірів фактичного споживання електроенергії наразі скасовано. Про новий розклад проведення вимірів та необхідного для цього зняття обмежень споживання буде повідомлено додатково", - додає пресслужба.

Згідно з даними ДТЕК, внаслідок удару росіяни були пошкоджені чотири теплоелектростанції. Також поранення отримали двоє працівників станцій, їм надається медична допомога.

"Внаслідок обстрілу серйозно пошкоджено обладнання ТЕС. Після закінчення атаки енергетики оперативно почали ліквідацію її наслідків", - додає ДТЕК.

Нагадаємо, починаючи з 8 лютого, в кожній з областей в один із днів протягом двох тижнів мали скасовувати обмеження на електропостачання. Це необхідно для вимірювання споживання.

Нацбанк спрогнозував, що дефіцит електроенергії в Україні збережеться щонайменше до кінця 2024 року через російські обстріли.

Читайте також