Електронний рецепт на ліки: коли він потрібен і як отримати

Протягом літа 2021 року на території України зареєстровано п’ять випадків захворювання на гарячку Західного Нілу.
Як повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ, троє хворих виявили у Бучанському і Фастівському районах Київської області (жінки 33, 56 і 90 років), один ‒ на території Запорізької області (дівчинка 12 років).
Також у Київській області зареєстровано завезений випадок гарячки Західного Нілу з міста Дуала, Республіки Камерун (чоловік 25 років).
Джерелом місцевих заражень ймовірно є дикі перелітні птахи, що мешкають на воді чи навколо неї. Також вірус, що викликає гарячку Західного Нілу, передається через укуси комарів та кліщів, - йдеться у повідомленні.
У ЦГЗ нагадали, що до природних осередків гарячки Західного Нілу в Україні належать території Північно-Західного Причорномор'я (АР Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська області), а також східні та західні області.
Сприйнятливість людини до ГЗН є високою, однак переважають безсимптомне інфікування вірусом і легкі гарячкові форми захворювання, проте у 20% осіб, що хворіють на ГЗН, розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи ‒ менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі). Вакцин для людей поки нема.
Задля профілактики рекомендовано протягом літа та осені користуватись репелентами, у випадку роботи на відкритій місцевості, що знаходиться біля водойм, використовувати захисний одяг.
Нагадаємо, нещодавно у Харкові зареєстрували завізний випадок тропічної малярії у жінки, яка повернулася з Нігерії.
Читайте також