Дитина у Запорізькій області підхопила гарячку Західного Нілу

За літо в Україні захворіли вже п'ятеро людей
Дитина у Запорізькій області підхопила гарячку Західного Нілу
Лікарня Фото: Anna Shvets з Pexels
11 Вересня 2021, 07:08
читать на русском

Протягом літа 2021 року на території України зареєстровано п’ять випадків захворювання на гарячку Західного Нілу.

Як повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ, троє хворих виявили у Бучанському і Фастівському районах Київської області (жінки 33, 56 і 90 років), один ‒ на території Запорізької області (дівчинка 12 років).

Також у Київській області зареєстровано завезений випадок гарячки Західного Нілу з міста Дуала, Республіки Камерун (чоловік 25 років).

Джерелом місцевих заражень ймовірно є дикі перелітні птахи, що мешкають на воді чи навколо неї. Також вірус, що викликає гарячку Західного Нілу, передається через укуси комарів та кліщів, - йдеться у повідомленні.

У ЦГЗ нагадали, що до природних осередків гарячки Західного Нілу в Україні належать території Північно-Західного Причорномор'я (АР Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська області), а також східні та західні області.

Сприйнятливість людини до ГЗН є високою, однак переважають безсимптомне інфікування вірусом і легкі гарячкові форми захворювання, проте у 20% осіб, що хворіють на ГЗН, розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи ‒ менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі). Вакцин для людей поки нема.

Задля профілактики рекомендовано протягом літа та осені користуватись репелентами, у випадку роботи на відкритій місцевості, що знаходиться біля водойм, використовувати захисний одяг.

Нагадаємо, нещодавно у Харкові зареєстрували завізний випадок тропічної малярії у жінки, яка повернулася з Нігерії.

Читайте також

1