До 15 років тюрми: Верещук розповіла про покарання за отримання російського паспорта

Таке покарання стосуватиметься державних службовців та організаторів паспортизації
Головне
До 15 років тюрми: Верещук розповіла про покарання за отримання російського паспорта
Російський паспорт / Фото з мережі
16 Вересня 2022, 21:21
читать на русском

За отримання російського паспорта садитимуть на 15 років. Таке покарання стосується держслужбовців, які матимуть ворожий паспорт, а також організаторів російської паспортизації.

Про це повідомляє віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта було погоджено на урядовій нараді. Українські держслужбовці можуть одержати до 15 років позбавлення волі.

Суть проєкту така:

  1. Якщо держслужбовець одержав ворожий паспорт, отримає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.
  2. За пропаганду ворожого громадянства передбачається позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.
  3. Примус громадян України до отримання російського паспорта тягне за собою позбавлення волі строком від восьми до 12 років.
  4. Від восьми до 12 років позбавлення волі за створення умов, у яких неотримання російського паспорта знижуватиме громадянина України у правах або іншим чином ставитиме у невигідне становище. Тобто, тут йдеться про непрямий примус.

Ці нововведення спрямовані проти держслужбовців із ворожими паспортами та проти тих, хто прямо або опосередковано сприяє російській паспортизації. Інших осіб цей законопроєкт не стосується, - пояснила Верещук.

За її словами, норми нового закону спрямовані насамперед на покарання організаторів ворожої паспортизації та їх поплічників. У тому числі покаранню підлягають російські громадяни, які займалися незаконною паспортизацією на території України.

Нагадаємо, що українцям, які візьмуть участь у російських "референдумах" на тимчасово окупованих територіях, загрожує кримінальна відповідальність.

Читайте також

1