До кінця тижня очікується понад 20 тисяч випадків коронавірусу - вчені

Проте можуть бути й позитивні зміни
До кінця тижня очікується понад 20 тисяч випадків коронавірусу - вчені
Вакцина проти коронавірусу (фото: pexels)

В Україні до кінця наступного тижня очікується понад 20 тисяч нових випадків коронавірусу на добу. При цьому загальна кількість хворих з початку пандемії може перевищити 950 тисяч осіб.

Відповідний прогноз дали науковці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.

Так, в Україні прогнозують подолання психологічної позначки у 20 тисяч тих, що заразилися у добу вже 11 грудня. До кінця нинішнього тижня добовий приріст перевищить 18,5 тисячі випадків. Загальна кількість хворих з початку пандемії, згідно з прогнозами вчених на 13 грудня, становитиме від 949 до 983 тисяч осіб.

Читайте також

При цьому вчені відзначають можливу позитивну динаміку поширення вірусу.

Минулий прогнозний тиждень (23-29 листопада 2020) продемонстрував на тлі активного поширення COVID-19 у країні ознаки деяких можливих позитивних змін. Про це, зокрема, свідчать оцінки точності прогнозу і розвиток епідеміологічної ситуації, за найбільш оптимістичним з приватних прогнозів, - додали в НАН.

Нагадаємо, науковці Світового центру даних КПІ спільно з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб змоделювали поширення коронавірусу в Україні. В найближчий тиждень кількість хворих на COVID-19 за песимістичним сценарієм може сягнути 20 тисяч.

1