"Дуже предметна розмова": Кулеба пояснив питання Зеленського про Будапештський меморандум

Міністр підкреслив, що найкращою гарантією безпеки України є членство в НАТО, але шлях до нього ще займе певний час
"Дуже предметна розмова": Кулеба пояснив питання Зеленського про Будапештський меморандум
Дмитро Кулеба (фото: УНІАН)

Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що питання із “опитування” президента Володимира Зеленського про Будапештський меморандум було спрямоване на те, щоб вивести на новий рівень "дуже предметну розмову" про гарантії безпеки для України.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Це питання не стільки спрямоване на те, щоб відродити Будапештський меморандум з попелу історії, скільки на те, щоб вивести на новий рівень дуже предметну розмову про гарантії безпеки для України: як вони повинні бути надані, які інструменти нам потрібні. Я б в саме такому ключі закликав дивитися на це питання, - сказав глава МЗС.

Міністр (досьє Дмитра Кулеби) підкреслив, що найкращою гарантією безпеки України є членство в НАТО, але шлях до нього ще займе певний час.

Тому ми, безумовно, повинні йти шляхом євроатлантичної інтеграції та зміцнювати наші Збройні сили, але паралельно ми повинні вибудовувати союзи та альянси, які будуть робити нас сильнішими. Наприклад, коли президент України їде до Великої Британії і домовляється про додаткові ресурси на зміцнення українського флоту - це теж внесок в нашу гарантію безпеки. Коли президент їде в Туреччину і домовляється з президентом Туреччини про розвиток військово-технічного співробітництва... Не треба дивитися на це лінійно: сіли, підписали документ і маємо гарантії. Реальні гарантії - це коли у тебе є міцні збройні сили, стійке суспільство і потужні союзники, - сказав Кулеба.

Нагадаємо, що партія "Слуга народу" опублікувала результати загальноукраїнського опитування "5 питань від президента (досьє Володимира Зеленського)" після обробки 74% анкет.