Ексголову КСУ Тупицького оголосили у міжнародний розшук

17 березня Тупицький незаконно виїхав з України
Важливо
Ексголову КСУ Тупицького оголосили у міжнародний розшук
27 Травня 2022, 15:35
читать на русском

Колишнього голову Конституційного суду України Олександра Тупицького оголосили у міжнародний розшук.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Зазначається, що 27 травня 2022 року оголошено в міжнародний розшук колишнього голову КСУ, обвинуваченого у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти правосуддя, за клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора Подільським районним судом міста Києва.

Відповідне клопотання було заявлене прокурорами у зв’язку із систематичним ухиленням обвинуваченого від суду.

Встановлено, що 17 березня 2022 року обвинувачений, не маючи законних підстав для виїзду з України в умовах воєнного стану, з порушенням встановленого законодавством порядку, без проходження прикордонного і митного контролю, перетнув державний кордон України в районі пункті пропуску "Косино" у Закарпатській області, та наразі перебуває на території Австрійської Республіки. Ці обставини є предметом досудового розслідування в окремому провадженні.

Нагадаємо, обвинувальний акт щодо колишнього Голови Конституційного суду України Олександра Тупицького було скеровано до Подільського районного суду міста Києва 25 травня 2021 року.

За версією слідства, в жовтні 2018 року обвинувачений, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та в інтересах свого знайомого – колишнього Голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснював підкуп свідка щоб він відмовився від давання показань або давав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ "Зуївський енергомеханічний завод".

Крім того, упродовж 2018 – 2019 років обвинувачений неодноразово, з корисливих мотивів, надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

Читайте також

1