єВідрядження: що зміниться для військовозобов'язаних чоловіків з 1 вересня

Наразі ця функція працюватиме у тестовому режимі
Важливо
єВідрядження: що зміниться для військовозобов'язаних чоловіків з 1 вересня
Кордон (фото: dpsu.gov.ua)
1 Вересня 2022, 11:50
читать на русском

З 1 вересня у тестовому режимі має запрацювати програма "єВідрядження", за якою військовозобов'язані чоловіки зможуть виїхати за кордон на сім днів, попередньо внісши заставу у 200 тисяч гривень.

Про це розповів член Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа в ефірі телемарафону.

Наразі ця функція працюватиме у тестовому режимі. Як зазначив Кабінет міністрів, ми хочемо відпрацювати послугу і побачити чи ця функція дійсно буде мати попит, - зазначив він.

На кого розраховане єВідрядження

Скористатися цією послугою зможуть ФОПи та юридичні особи приватної форми власності за певних умов. За межами країни буде дозволено перебувати не більше 7 днів.

До того ж щоб скористатися можливістю виїзду за кордон, потрібно відповідати визначеним критеріям:

  • своєчасно подати податкову звітність;
  • не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тисяч гривень.

Куди будуть спрямовуватися кошти з застави

Також військовозобов'язаним чоловікам потрібно буде внести заставу на суму 200 тисяч гривень. Ці гроші будуть направлятися до держбюджету, якщо людина виїде за кордон та не повернеться.

Таким чином держава страхується від масового виїзду чоловіків за кордон. Крім того, є обмеження, що термін цієї поїздки наразі становить не більше 7 днів - можливо його ще переглянуть. Але в цілому, я думаю цього достатньо аби вирішити робочі питання, - пояснив Штепа.

Саме Кабмін буде вирішувати, куди спрямувати заставу. Водночас, за його словами, представники виконавчої влади уже чітко сказали, що всі ці кошти направлятимуть на Збройні сили України.

Чи будуть потрібні якісь документи, крім застави

Окрім застави, охочим виїхати будуть потрібні документи, можливо не з боку країни, яка запрошує людину, а з боку роботодавця, каже Штепа.

І саме роботодавець буде нести повну відповідальність, тому що ми знаємо, є деякі компанії, які вже практикували надання можливості виїзду за кордон чоловікам в незаконний спосіб. Для того, щоб цього уникнути, саме роботодавець буде нести відповідальність та підтверджувати її саме документальним шляхом, - пояснив він.

Як буде фіксуватись повернення в Україну

Фіксувати повернення людини, що виїхала з України за програмою єВідрядження, будуть працівники Державної прикордонної служби України.

Я думаю, що це буде фіксуватись безпосередньо прикордонниками, які мають внести відповідну позначку у базу даних про те, що людина виїхала за кордон, а потім повернулась. Я думаю буде запроваджено якийсь механізм автоматичної фіксації, що людина не повернулась в Україну у термін, в який мала б це зробити, - пояснив Штепа.

Нагадаємо, що українським морякам дозволили виїжджати за кордон за погодженням територіального центру комплектування.

Читайте також

1