Європарламент заявив, що Україна погано бореться з олігархами

Депутати розчарованні відсутністю прогресу в ліквідації олігархії в країні
Європарламент заявив, що Україна погано бореться з олігархами
Єврокомісія (фото: з відкритих джерел)
10 Листопада 2020, 13:21
читать на русском

Європейський парламент розкритикував Україну за недостатні зусилля із реформування судової влади та кволу боротьбу з олігархами.

Про це йдеться у звіті про імплементацію Угоди про асоціацію України і ЄС, передає "Європейська правда".

Євродепутати проголосували за звіт, зокрема 53 голоси "за", 7 "проти", а 8 членів комітету утрималися.

Зазначається, що комітет Європейського парламенту із закордонних справ похвалив Україну за прогрес у виконанні зобов'язань, взятих на себе Угодою про асоціацію з ЄС, особливо у сферах сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, довкілля та виборчих процедур.

Читайте також

Євродепутати попередили, що необхідно провести низку реформ, аби уникнути відкату, а також виділили судову систему як один з інститутів, що користується найменшою довірою в Україні. Вони також розкритикували спроби української влади чинити політичний тиск на незалежні економічні інститути і правоохоронні органи.

У Європарламенті розчарованні відсутністю прогресу в ліквідації олігархії в країні, а також зазначили, що істотні результати в боротьбі з корупцією вкрай необхідні для збереження підтримки реформ серед громадян.

Шлях, яким країна йшла з часів Революції гідності, вражає. Величезні виклики залишаються: агресія Росії, пандемія COVID-19 і діяльність тих, хто продовжує ігнорувати верховенство права і зусилля по боротьбі з корупцією. Справжні реформатори в Україні заслуговують нашої постійної підтримки, щоб виправдати очікування своїх громадян, - заявив доповідач Європарламенту, німецький депутат Міхаель Галер.

Читайте також

Нагадаємо, що у Європейському союзі констатують, що Україна належним чином виконує умови, необхідні для функціонування безвізового режиму.

1