Харківські угоди: підозру у держзраді отримали двоє колишніх міністрів часів Януковича

Ексміністри сприяли окупації Криму та Севастополя
Головне
Харківські угоди: підозру у держзраді отримали двоє колишніх міністрів часів Януковича
Документи кандидатів на посаду очільника САП продовжують надходити (Фото: pexels)
25 Липня 2022, 17:56
читать на русском

За підготовку Харківських угод повідомлено про підозру в держзраді двом колишнім міністрам часів президента Віктора Януковича.

Державне бюро розслідувань повідомляє, що колишні високопосадовці сприяли окупації АР Крим та Севастополя.

Слідчі ДБР зібрали докази для притягнення до кримінальної відповідальності двох колишніх міністрів у вчиненні державної зради під час розробки проєкту, погодження, підписання, ратифікації та імплементації Угоди між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року, т.з. Харківських угод. Заступник Генерального прокурора підписав повідомлення про підозру колишньому міністру юстиції. Також слідчі ДБР, за погодженням прокурора, оголосили підозру колишньому міністрові закордонних справ України, - йдеться у повідомленні.

Оскільки фігуранти справи перебувають за кордоном, підозри їм оголошено заочно.

У Генпрокуратурі зазначають, що йдеться про міністрів, які працювали за часів президентства Віктора Януковича. Це ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та ексміністр юстиції Олександр Лавринович.

Встановлено, що зміст та умови Угоди між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України були нав’язані президентом рф дмітрієм мєдвєдєвим тодішньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову.

Повністю усвідомлюючи наслідки підписання цієї угоди, колишній прем’єр-міністр України та залучені міністри створили умови для продовження перебування чорноморського флоту рф на території України на 25 років. Це сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу збройних сил держави агресора, які були використані під час анексії АР Крим та Севастополя у 2014 році. Колишні міністри брали участь у підготовці проєкту цієї угоди, зокрема розпорядження Кабміну про його схвалення та проєкт Закону України про ратифікацію цієї угоди. Він також організував їх погодження керівниками центральних органів виконавчої влади та правоохоронних органів для створення ілюзії законності процедури підготовки проєкт документів перед їх підписанням та ратифікацією, - додали в ДБР.

Також встановлено, що проєкт Харківських угод перед ухваленням навіть не пройшов правової експертизи.

Ексміністри підозрюються у вчиненні державної зради – дій в інтересах рф на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року у Харкові Віктор Янукович підписав від імені України угоду між Україною та російською федерацією. Цим документом на 25 років продовжили строк перебування чорноморського флоту рф у Севастополі. Зробив він це під приводом отримання знижки на природний газ. Янукович та Азаров раніше вже отримали заочно підозри у держзраді за підписання Харківських угод. 

1