Інноваційні ліки проти коронавірусу вартістю 20 млн доларів отримає Україна

Ліки як гуманітарну допомогу надасть США
Головне
Інноваційні ліки проти коронавірусу вартістю 20 млн доларів отримає Україна
Ліки, пігулки Фото: Polina Tankilevitch з Pexels
1 Вересня 2021, 16:23
читать на русском

Україна отримає інноваційні лікарські засоби проти коронавірусу від уряду США вартістю у майже 20 мільйонів доларів.

Як повідомляє МОЗ, домовленість про гуманітарну допомогу була досягнута під час візиту президента України (досьє Володимира Зеленського) до США.

Зазначається, що гуманітарна допомога еквівалентною вартістю майже 20 млн дол. США надійде найближчим часом та буде розвезена до регіонів силами благодійних фондів.

Уряд США спільно з компанією виробником в якості гуманітарної допомоги надасть нам інноваційні ліки проти COVID-19. Вони вже зареєстровані FDA та рекомендовані для пацієнтів із легким та середнім ступенем тяжкості перебігу, особливо за наявності ризику переходу у важку форму, - прокоментував повідомлення міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він зазначив, що в Україну направлять 20 тис. флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тис. флаконів Етесевімабу (Etesevimab). Препарати вже сформовані у вантаж та транспортуються до аеропорту для відправки в Україну.

Діють вони безпосередньо на вірус – препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потрапляння в лікарню, - пояснив міністр.

Нагадаємо, раніше МОЗ закупив 2784 флаконів препарату від коронавірусу Тоцилізумаб та завершує закупівлю 14 346 упаковок Ремдесевіру.

Читайте також