Ймовірність холодів дуже низька: в Укргідрометцентрі розповіли про майбутню зиму

Середні температури січня-лютого очікуються на два градуси вище за норму
Ймовірність холодів дуже низька: в Укргідрометцентрі розповіли про майбутню зиму
Зима, сніг (Фото: picabu)
21 Жовтня 2022, 12:22
читать на русском

Майбутня зима в Україні може бути теплою, а тривалість періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25 градусів є дуже низькою.

Про це на Facebook-сторінці пише Укргідрометцентр.

Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі ще не дозволяє складати достовірні подобові прогнози розвитку атмосферних процесів на тривалі періоди, - йдеться у повідомленні.

Проте, завдяки метеорологічним спостереженням, які нараховують у більшості областей України 80-100 і більше років та створенню відповідних баз даних, метеорологи можуть визначити напрямки у температурному режимі в Україні.

Аналіз температурних показників в Україні за останні 30 років:

  • перехід середньої добової температури через +8 градусів у бік зниження навіть у північних регіонах України здійснюється в третій декаді жовтня, в інших регіонах України на початку листопада та пізніше;
  • середня температура зимового періоду (особливо січня та лютого) підвищилася на 2,0-2,5 градуси;
  • суттєво скоротилась тривалість зимового періоду з температурою нижче нуля градусів;
  • сума від'ємних температур протягом зимового періоду скоротилась майже у 2 рази.

"Кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень", - пише пресслужба.

Які висновки щодо прийдешньої зими можна зробити:

  • середня температура зимового періоду (грудень-лютий) очікується на 1-2 градуси вищою за норму, розрахованою за період 1991-2020 рр.;
  • ймовірність тривалих періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25..-30 градусів в Україні є дуже низькою;
  • здебільшого ймовірні короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15…-20 градусів на північному сході країни до -26 градусів.

"Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками", - додали в гідрометеорологічному центрі.

Нагадаємо, вже на початку листопада слід чекати перших нічних "мінусів" та раннього снігу. Останні дні жовтня розпочнуть сезон похолодання, а в першій декаді листопада ймовірні нічні заморозки до -3 градусів.

1