Києву повернули землю на Трухановому острові, яку захопили соратники Медведчука

Вартість повернутої землі становить понад 25 млн грн
Києву повернули землю на Трухановому острові, яку захопили соратники Медведчука
Труханов острів (Фото: КМДА)

Верховний суд повернув Київській міській раді земельну ділянку площею 1,16 га на Трухановому острові вартістю понад 25 млн грн.

Про це повідомили в офісі Генпрокурора України.

Прокуратура встановила, що згадану землю зайняли безпідставно та обмежили вільний доступ громадян до неї та річки Десенки парканом. Також громадська організація, яка захопила землю, використовувала будівлі і споруди на ділянці без документів.

Верховний суд зобов`язав громадську організацію повернути земельну ділянку територіальній громаді міста Києва, а також привести її у придатний для використання стан, звільнивши від нерухомого майна.

Джерело "Інтерфакс-Україна" раніше стверджувало, що фірму, яка проходить у справі про самовільне захоплення земельної ділянки, пов'язують із народним депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком (досьє Віктора Медведчука).


Контекст. У вересні 2019 року журналісти Bihus.info опублікували розслідування, згідно з яким ділянку на Трухановому острові захопили соратники Медведчука з приватного охоронного агентства "Шторм". Там вони облаштували базу, перекривши доступ до Дніпра. Власники фірми – Іван Бойченко і Віктор Чорний, останній є нардепом від ОПЗЖ. Журналісти Bihus.info з'ясували, що фірма "Шторм" займається охороною Медведчука, його дружини Оксани Марченко (досьє Оксани Марченко) і низки їхніх об'єктів нерухомості по всій країні.

Читайте також

У листопаді 2020 року Київська прокуратура повідомила, що повернула у власність міста землі на Трухановому острові вартістю 25 млн грн. Таке рішення 3 листопада ухвалив Господарський суд Києва, куди звернулася прокуратура.

Однак у лютому цього року Північний апеляційний суд скасував це рішення. Відповідно до реєстру судових рішень, ці землі повернули організації "Клуб "Козак". "Наші гроші" повідомляли, що організацією керує Ян Марченко – колишній помічник нардепа Тараса Козака (досьє Тараса Козака), однопартійця і бізнес-партнера Медведчука.

1