Кличко наполягає на загальнонаціональному локдауні в Україні

Потрібно зупинити міграцію населення в регіонах
Важливо
Кличко наполягає на загальнонаціональному локдауні в Україні
Віталій Кличко (фото: УНІАН)
Київський міський голова Віталій Кличко вважає, що потрібно в Україні запровадити загальнонаціональний локдаун, аби зупинити стрімкий розвиток коронавірусу.

Про це він сказав на брифінгу 12 квітня.

Як ви знаєте, минулої п'ятниці я звернувся до уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну. Зокрема, з обмеженням пересування між регіонами країни та контролем за дотриманням суворих правил. Нам відповіли, що це недоцільно і уряд такий карантин запроваджувати не збирається, - сказав Кличко.

За його словам, фахівці, вірусологи, інфекціоністи попереджають про велику ймовірність подальшого стрімкого розповсюдження вірусу.

Але в умовах постійної міграції населення регіонами країни, недотримання правил і в умовах відсутності масової вакцинації оптимістичного сценарію, як би ми на нього не сподівалися, на жаль, не буде, - зауважив мер.

Читайте також

Він додав, що регулярно буває в інфекційних відділеннях столичних лікарень і щодня отримує десятки дзвінків з проханням допомогти госпіталізувати чи поховати людей, а також дзвінків з лікарень про закінчення кисню чи потребу в додаткових ліжках для хворих на коронавірусну хворобу.

При цьому ми бачимо, що багато людей не дотримуються правил: не носять маски навіть у публічних місцях, гуляють натовпами, влаштовують вечірки, їдуть відпочивати в інші міста, так само як з інших регіонів України багато людей кожного дня приїжджають до Києва. Тобто покращення ситуації в якомусь одному регіоні не означає подолання ситуації загалом, бо відбувається постійна міграція людей, а значить - і міграція вірусу, - сказав Кличко.

Нагадаємо, що в Офісі президента вважають, що загальнонаціональний локдаун вводити не будуть доти, доки регіональні локдауни справляються з COVID-ситуацією на місцях.

1