Криза КСУ: Зеленський створив комісію для відбору нових суддів

Мер Києва Віталій Кличко закликав киян користуватися громадським транспортом столиці тільки за крайньої потреби, аби не допустити колапсу столичної медицини.
Про це він повідомив під час онлайн-брифінгу.
Нам необхідно зупинити розповзання вірусу. Інакше – медична система не впорається з такою кількістю хворих! Практично всі сили в медичних закладах кинуті на допомогу пацієнтам з коронавірусом. А ще ж у нас чимало киян з іншими захворюваннями, яким теж потрібна допомога лікарів. Привозять пацієнтів і з невідкладними випадками. Давайте думати і про це! Якщо "ляже" медична система, хто нам допомагатиме, хто рятуватиме здоров’я і життя киян? – сказав Кличко (досьє Віталія Кличка).
Разом з тим він наголосив, що столична влада не зупинила роботу громадського транспорту в місті.
Ми добилися того, щоб під заборону не потрапив громадський транспорт. Він у столиці працює – за визначеним регламентом і з дотриманням норм безпеки. І тут би я хотів наголосити! Громадський транспорт під час карантину працює виключно для тих пасажирів, які добираються на роботу чи в невідкладних справах. Для киян, які працюють у сферах життєзабезпечення міста! Натовпи в транспорті – це, я вважаю, безвідповідальність тих людей, які не дотримуються рекомендацій і нехтують правилами. Які удають, що в нас ситуація нормальна і немає ніякого вірусу – наголосив мер Києва.
Читайте також
Він пояснив, що рішення не зупиняти громадський транспорт продиктоване необхідністю добиратися на роботу людям, які працюють на критично важливих підприємствах столиці.
Нагадаю, навіть в найскладніший період першої хвилі вірусу метро, наприклад, не закривали в тих же Мілані чи Нью-Йорку. Але в ньому їздило дуже мало пасажирів. Тільки ті, кому справді потрібно дістатися на роботу. Тому давайте свідомо ставитися до ситуації і реалій, в яких живемо вже понад рік! Розуміти всі ризики власної легковажності, – закликав Кличко.
Він наголосив, якщо ситуація не поліпшиться, і міська влада, і уряд ухвалять рішення щодо зупинки громадського транспорту в столиці.
Але ми всі пам’ятаємо, яке обурення викликало таке рішення рік тому. Коли не працювало метро, а наземний транспорт перевозив тільки пасажирів за спецперепустками. І також нагадаю, що, за обмеженнями "червоної" зони, установи, заклади, підприємства некритичних сфер повинні перевести співробітників на дистанційну роботу, – підкреслив Кличко.
Контекст. Від 20 березня у Києві запровадили тритижневий локдаун.
22 березня у КМДА повідомили, що попри запроваджений жорсткий карантин у столиці, громадський транспорт як наземний, так і метрополітен працюватиме у звичайному режимі.