Король осіннього саду виноград: від чого ліку' та кому не можна вживати

Виноград незамінний при анемії і протипоказаний при цукровому діабеті
Король осіннього саду виноград: від чого ліку' та кому не можна вживати
Виноград (Фото: pexels)
13 Жовтня 2022, 20:40
читать на русском

Виноград поряд з відмінними смаковими характеристиками володіє настільки високою поживністю (0,7-1,0 ккал/кг), що його вживання рекомендується людям у виснажливий період реабілітації. Крім того, винограду притаманні протизапальні та муколітичні (розріджують мокротиння) властивості, завдяки чому його бажано включити в меню людей, які страждають від хронічних бронхітів.

Про це пише видання medfond.com.

Регулярне споживання ягід покращує всі значущі показники крові, сприяє підвищенню гемоглобіну. А враховуючи те, що виноград є справжнім джерелом незамінних мікроелементів, включаючи кремній, залізо, фосфор, цинк, кальцій і життєво необхідних вітамінів (групи В, С, Р і РР), його можна використовувати для підвищення захисних функцій організму, поліпшення опірності хворобам і заповнення життєвих сил.

Виноградна дієта показана і тим, хто має в анамнезі такі діагнози як панкреатит і холецистит виключно через те, що виноград провокує виділення жовчі, а це, відповідно, дозволяє очистити організм.

Виноградні кісточки містять антиоксиданти, які перешкоджають окисленню холестерину, що блокує судини. Незамінний виноград і при хронічних запорах. Однозначно, користь і шкода винограду для організму людини є тим крихким балансом, який допомагає продовжити молодість без шкоди для здоров'я.

Однак виноград містить величезну кількість цукру, що унеможливлює його споживання тими, хто хворіє на цукровий діабет. Не рекомендується включення винограду в раціон і людям, які борються з проявами ожиріння, цирозу печінки, гіпертонії. Через те, що ягоди містять високий відсоток винної та яблучної кислот, виноград протипоказаний при виразкових хворобах, стоматиті і карієсі. Обережно потрібно підійти до питання вживання виноградних ягід під час вагітності.

Як вибрати і зберігати виноград

Виноград повинен бути з цілими виноградинками, без гнилі, гілочка повинна бути зеленою, а не коричневої, виноградинки повинні бути пружними, що не м'якими.

Краще їсти виноград свіжим, але за кілька днів в холодильнику з ним нічого не трапиться.

Виноград потрібно вживати в помірних кількостях, бажано в день не більше одного грона, якщо гроно занадто велике (близько 1 кг), то краще з'їсти за день не більше 300-500 г винограду. У свіжому вигляді виноград віддає всі корисні речовини, можна також вживати його у вигляді свіжо приготованого соку. І не забувайте його ретельно промити, а краще обдати окропом.

Читайте також

1