Чим корисна селера і кому її корисно їсти

Крім корисних властивостей, цей овоч може нашкодити організму людини
Чим корисна селера і кому її корисно їсти
Селера
12 Жовтня 2022, 22:36
читать на русском

Пряний аромат селери дозволяє широко використовувати її при приготуванні страв. Селеру додають в закуски, салати, м'ясні страви, з неї роблять корисний сік. Всі частини селери, і коріння, і стебло з листям, придатні в їжу.

У коренеплодах і листках селери містяться цінні амінокислоти: каротин, аспарагін, нікотинова кислота, тирозин, ефірні олії і мікроелементи. Рослина багата вітамінами, такими як вітаміни групи В, провітамін А, вітамін К, вітамін Е і аскорбінова кислота.

На 100 грамів продукту селера містить всього 18 ккал. Білків в складі 0.9 г, жирів 0,1 г, 2.1 г становлять вуглеводи. Калорійність рослини є дуже низькою, що дозволяє їй користуватися популярністю як компонент меню для тих, хто худне.

Селера здатна сповільнювати процеси старіння, оскільки містить унікальний набір вітамінів, кислот і мінералів, що забезпечує стабільність клітин організму. Селера має заспокійливі властивості - зелень селери використовується для лікування нервових розладів, що виникають в результаті перевтоми. Ефірна олія, що знаходиться в коренях і стеблах селери, стимулює секрецію шлункового соку.

Селеру включають в меню хворих на цукровий діабет. Вона покращує водно-сольовий обмін, тому її особливо рекомендують літнім людям.

Селера корисна людям, що страждають на артрит, ревматизм і подагру. Її антизапальні властивості допомагають зменшити припухлості і біль навколо суглобів. Стебла селери містять сечогінну субстанцію, що допомагає видалити кристали сечової кислоти, які утворюються навколо суглобів.

Селера має антиалергічну, антисептичну, протизапальну, ранозагоювальну властивості. Відомі легкі проносні властивості селери і її здатність покращувати загальний тонус організму і посилювати фізичну і розумову працездатність.

Зелень селери володіє дивовижною здатністю посилювати статеву функцію людини і підвищувати сексуальний потяг.

Олія, що отримується з стебел, зелені і насіння селери, є справжнім афродизіаком, який діє в основному на чоловіків.

Однак селера і її сік, можуть мати негативний вплив на людський організм. Цю рослину протипоказано вживати в їжу людям, в нирках яких є камені. Після надмірного споживання селери у пацієнтів починався активний рух каменів. При цьому регулярне вживання зелені і кореня селери в мінімальних кількостях, навпаки, допоможе поступово очистити нирки. Вживання селери хворими на епілепсію може привести до загострення захворювання.

Обережно вживати в їжу цей продукт слід і людям, що страждають варикозним розширенням вен і тромбофлебітом. При ентероколітах і колітах не можна їсти селеру через високий вміст в ній ефірних олій.

Попри сприятливу дію, яка чиниться цією рослиною на жіночий організм, її не можна вживати при матковій кровотечі, сильній менструації, а також під час очікування малюка і годуванні грудьми. Пряна зелень здатна викликати надмірне газоутворення в організмі жінки, що може посилювати тонус матки. Сечогінний ефект може стати причиною зменшення кількості навколоплідних вод. У дитини, що годується грудним молоком, селера також може викликати підвищене утворення газів. Крім того, селера надає молоку специфічний смак, через якого малюк може відмовитися від грудей. Проте, корінь селери є продуктом вибору для перших прикормів малюка, оскільки містить необхідні макро- й мікронутрієнти та легко засвоюється.

Читайте також

1