КВУ: де-факто в монобільшості лише 217 нардепів

Голосами монобільшості за рік було прийнято лише 19% законів
КВУ: де-факто в монобільшості лише 217 нардепів
Верховна Рада (фото: УНІАН)
5 Січня 2022, 15:47
читать на русском

За підрахунками Комітету виборців України станом на сьогодні до складу монобільшості де-факто входить 217 депутатів, які систематично підтримують рішення Верховної Ради. При цьому офіційно у фракції 242 народні депутати. Внаслідок такої ситуації монобільшість фактично не має можливості самостійно ухвалювати рішення.

Про це йдеться на сторінці КВУ у Фейсбуці.

Упродовж 2021 року депутати "Слуги Народу" прийняли власними силами, коли проголосувало 226 і більше депутатів фракції, лише 19% законів.

При голосуванні за решту законів "Слуга Народу" забезпечила менше голосів, ніж було необхідно для ухвалення рішення. До прикладу, зі 136 законів, ухвалених в період останніх пів року, "Слуга Народу" самостійно забезпечила 226 голосів лише за 32 закони.

При цьому варто врахувати, що абсолютна більшість законів були ініційовані самими членами провладної команди: Президентом, урядом, народними депутатами "Слуги Народу".

Також КВУ відзначає, що, починаючи з вересня, суттєво зросла залежність монобільшості від підтримки депутатських груп "Довіра" та "За майбутнє". При цьому підтримка рішень Верховної Ради з боку решти депутатських фракцій, навпаки, зменшилася.

За даними КВУ прийняті закони, як правило, підтримували 15 із 20 депутатів групи "Довіра".

Партійні скандали та непопулярні рішення посилили розкол всередині "Слуги Народу". Упродовж року з фракції було виключено низку народних депутатів. Однак й від депутатів, які досі є членами фракції, керівництво фракції часто не може отримати необхідної підтримки для прийняття рішень. В результаті посилилася залежність монобільшості від голосування депутатських груп. Упродовж останніх пів року важко знайти голосування, де б "Слуга Народу" самостійно прийняла рішення без підтримки депутатів цих політсил, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Нагадаємо, за підрахунками КВУ найактивніше у 2021 році голосували депутати "Слуги Народу" та "Європейська Солідарність", найменше – ОПЗЖ. Всього у 2021 році було проведено 5 681 голосування.

Читайте також

1