Стало відомо, як в 2021 році нардепи брали участь в голосуваннях Верховної Ради

25 народних депутатів пропустили 90% голосувань
Головне
Стало відомо, як в 2021 році нардепи брали участь в голосуваннях Верховної Ради
Фото: УНІАН
28 Грудня 2021, 15:43
читать на русском

Найактивніше у 2021 році голосували депутати "Слуги Народу" та "Європейська Солідарність", найменше – ОПЗЖ. Всього у 2021 році було проведено 5 681 голосування.

Про це повідомив Комітет виборців України.

Комітет виборців проаналізував показники участі народних депутатів в голосуваннях Верховної Ради у 2021 році. За даними КВУ, 25 народних депутатів пропустили 90% голосувань Ради за рік.

Жодного разу не проголосував нардеп від "Опозиційної платформи - За життя" Тарас Козак. Серед інших депутатів із майже нульовими показниками: Олесь Довгий (взяв участь в 0,23% голосувань), Вадим Столар (0,56%), Федір Христенко (0,99%), Юрій Солод (0,99%), Вадим Рабінович (1%), Сергій Льовочкін (1%), Сергій Ларін (1%), Ігор Абрамович (1%), Ренат Кузьмін (1%), Степан Івахів (1%).

Віктор Медведчук взяв участь в 3% голосувань, Андрій Деркач – 3%, Олександр Фельдман – 3%, Юрій Бойко – 3%, Олександр Дубінський – 4%, Дмитро Шенцев – 4%, Олександр Пузанов – 4%, Юлія Льовочкіна – 5%, Ігор Палиця – 6%, Антон Яценко – 8%, Ігор Кісільов – 9%, Віталій Борт – 9%, Григорій Суркіс – 10%, Олександр Герега – 10%.

Найактивніше впродовж року голосували депутати "Слуги Народу" та "Європейської солідарності". В середньому депутати монобільшості взяли участь у 83% голосувань (натискали "за", "проти" чи "утримався"). Депутати ЄС долучилися до 80% голосувань.

Майже однакові показники голосувань в депутатів групи "Довіра" та "Голосу". В середньому депутати цих політичних сил взяли участь в 72% голосувань. Нижчий результат в депутатів "Батьківщини" (62%) та групи "За майбутнє" (54%). Найнижчі показники в депутатів "Опозиційної платформи - За життя", які фактично саботували більшість голосувань впродовж року (взяли участь в 38%).

Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що частина народних депутатів фактично саботували голосування Верховної Ради у 2021 році, не голосуючи ані "за", ані "проти" чи "утримався". Така поведінка підриває довіру до діяльності парламенту і суперечить принципам роботи депутата.

У ВР IX скликання було введено систему штрафів, які накладаються на депутата в разі неучасті в голосуваннях. Однак на практиці це мало змінило ситуацію і не вирішило головну проблему, – розповів Кошель.

Нагадаємо, що спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив про необхідність проведення парламентських слухань у Верховній Раді, які були зупинені через COVID-19.

Читайте також

1