Довгий Олесь

Довгий Олесь

Народний депутат України  VIII та IX скликань, колишній секретар Київської міської ради

Довгий Олесь – політик і підприємець, кандидат економічних наук, колишній соратник Черновецького у Київраді

Місце народження

Народився 1 листопада 1980 року в місті Києві.

Освіта

  • Після отримання середньої освіти за програмою міжнародних обмінів закінчив курс економіки і бізнесу в Kensington College of business.
  • 2001 рік – закінчив Національний авіаційний університет, спеціалізація "Маркетинг у виробничій сфері".
  • 2002 рік - з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за спеціальністю "Міжнародна економіка".
  • 2012 - 2014 роки -  навчався за МВА-програмою для топменеджерів у французькій бізнес-школі INSEAD - The Business School for the World.
  • 2015 рік – отримав юридичну освіту в Національному університеті "Одеська юридична академія".
  • Кандидат економічних наук. Працює над докторською дисертацією "Технопарки та інноваційна діяльність в Україні".

Родина

  • Батько - Станіслав Олексійович Довгий, народний депутат IV-VI скликань, президент Малої академії наук України, член президії НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент АПН України, колишній міністр у справах науки і технологій України, ексголова "Укртелекому" і Державного комітету зв'язку та інформатизації України.
  • Мати - Лариса Михайлівна Довга, професорка університету "Києво-Могилянська академія", докторка філософських наук.
  • Дід - Олексій Прокопович Довгий, український письменник, поет, пісняр. Автор 36 книг, перекладених 12 мовами світу. Помер в 2017 році.
  • Перша дружина - Катерина Горіна, донька колишнього народного депутата від Партії регіонів Ірини Горіної. Перебували у шлюбі з 2010 по 2015 роки.
  • Нинішня цивільна дружина - Міненко Ірина Юріївна, фінансистка, займається підприємницькою діяльністю. Пара виховує двох синів - Макарія (2019 року народження) і Матвія (2020 року народження).

Кар’єра і робота у Київраді

  • 1997 рік – трудову діяльність розпочав  референтом в Українській Асоціації молодих юристів. Згодом став заступником секретаря, а пізніше - секретарем Київського осередку організації.
  • 2001 - 2003 роки -  працював у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій на посадах наукового співробітника, старшого наукового співробітника науково-аналітичного центру, виконував обов'язки доцента кафедри економіки.
  • 2004 - 2005 роки - був старшим науковим співробітником Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАНУ.
  • 2005 – 2006 роки – працював радником Голови Державного департаменту інтелектуальної власності.
  • З 1997 по 2006 роки одночасно займався бізнесом.
  • 1998 рік – Олесь став помічником керівника страхової компанії "Кредо Класик".
  • У вісімнадцять років молодий підприємець вже керував компаніями  Nova Records і Western Thunder. Через деякий час Олесь і його партнери заснували один з перших інтернет-провайдерів і компанію під назвою "Синергія". Дана компанія займалася продажем реклами в кінотеатрах. Крім того, Довгий був  співзасновником першого в Україні інтернет-магазину, де в продажу був відео- та аудіоконтент, і засновником першої української DVD-компанії.
  • Варто згадати, що в цей період у Довгого був спільний видавничий проєкт з "Абабагаламага", в рамках якого було видано і продано понад 5 мільйонів дитячих книг серії "Міні-диво". Це був найбільший наклад за всю історію українського книговидання. Крім бізнес-складової, даний проєкт мав важливу соціальну функцію, адже завдяки низькій ціні найкращі дитячі видання "Абабагаламага" стали доступними для дітей у найвіддаленіших куточках України.
  • Олесь був партнером і в деяких сімейних бізнес-проектах. Його декларація вказує, що в 21 рік він вже заробив свій перший мільйон.
  • 2006 рік – на виборах до Київської міської ради Довгий балотувався за списком Блоку Леоніда Черновецького під №3. У квітні він став депутатом і був обраний заступником голови Київської міської ради - секретарем Київради.

Олесь Довгий і Леонід Черновецький (стоп-кадр відео)

  • Фракції Віталія Кличка і Юлії Тимошенко в столичній міськраді одразу ж вступили у жорстке протистояння з командою "космічного мера". Олесь Довгий став одним з основних об’єктів їх критики, оскільки Леонід Черновецький більшість сесій проігнорував, а замість нього головував секретар Київради.
  • 2008 рік – відбулись позачергові вибори до Київської міської ради. Олесь знову був обраний депутатом за списком Блоку Леоніда Черновецького під тим же №3. А 10 червня його повторно обрали секретарем Київради, на що молодий політик пафосно сказав: "Факт мого обрання я оцінюю як великий кредит довіри та високу відповідальність".

Олесь Довгий і Віталій Кличко (стоп-кадр відео)

  • 2011 рік – на знак незгоди з політикою Віктора Януковича щодо міськради, Довгий подав у відставку з посади секретаря і згорнув особисті контакти з Леонідом Черновецьким.

Парламентська діяльність

  • Восени 2012 року Довгий зробив першу спробу потрапити до Верховної Ради, але не склалося. Він балотувався самовисуванцем до Верховної Ради VII скликання по одномандатному округу №214 в Києві, проте програв представнику партії УДАР Віктору Чумаку.
  • Жовтень 2014 року – політик був обраний народним депутатом Верховної Ради України 8 скликання на позачергових парламентських виборах у виборчому окрузі №102 (Кіровоградська область), перемігши з результатом 29,9%. 18 вересня 2015 року Олесь Довгий увійшов до складу групи "Воля народу" як один з її керівників.
  • 10 листопада 2016 року - нардепа обрали офіційним представником промисловців, підприємців і роботодавців у парламенті. Тоді ж він очолив Офіс представників бізнесу у Верховній Раді.

Олесь Довгий на трибуні Верховної Ради (фото: Вікіпедія)

  • Липень 2019 року - Довгий повторно обраний народним депутатом на позачергових парламентських виборах по тому ж виборчому округу №102 (Кіровоградська область). На минулих виборах були сумніви в його перемозі, відкривались кримінальні справи, розглядались судові позови, проте після цих перегонів представник партії "Слуга народу" (основний конкурент Довгого) заявив, що Олесь переміг чесно.
  • У Верховній Раді IX скликання Олесь Довгий став головою підкомітету з питань медичного страхування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування.
  • Станом на середину лютого 2021 року нардеп виявився найвідповідальнішим з 5 депутатів-мажоритарників Кіровоградської області. Він виконав 11 обіцянок виборцям із 45.

Скандали та критика

У 2007 році секретаря Київради звинуватили в організації "земельного дерибану". Політичні опоненти тоді підіймали питання про відставку Довгого, проте у них не вистачило голосів. Всі ЗМІ писали, як під головуванням "Лесика" за кілька годин депутати розподілили столичні землі вартістю близько 10 млрд доларів. А журнал "Кореспондент" за це назвав його "латифундистом року".
У 2017 році Генпрокурор України Юрій Луценко знову повернувся до цієї справи, вніс у Раду подання щодо зняття з Довгого недоторканності і підписав йому підозру. Проте САП в тому ж році закрила це провадження, бо не знайшла достатніх доказів порушення закону.

Олесь Довгий у Верховній Раді (фото: facebook.com/olesdovgiy)

У квітні 2011 року, після того, як Олесь покинув посаду секретаря Київради і перестав контактувати з Черновецьким, Ірена Кільчицька (заступниця "Льоні-Космоса") прямо звинуватила Довгого у зрадництві й назвала його карликом, що відчуває себе Наполеоном.
В серпні 2014 року, під час передвиборчої агітації мешканці Знам’янки під крики "Банду геть!" вигнали Олеся Довгого. Коли він все ж намагався виступити, його під вигуки "Бандюган!" закидали яйцями.
Під час цієї виборчої кампанії в поліцію надійшло 39 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства на користь кандидата в народні депутати Олеся Довгого. Переважна більшість було пов’язано з підкупом виборців. Від імені Фонду Олеся Довгого в 102-му одномандатному виборчому окрузі будували дитячі майданчики, вручали подарунки, ремонтували автобуси, дороги і зупинки громадського транспорту. На початку жовтня 2014 року в газеті "Знам’янські вісті" вийшла стаття "Добрі справи Олеся Довгого" з переліком робіт його благодійного фонду.
Громадські активісти Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук проводили розслідування з цього приводу. Вони зажадали від Центральної виборчої комісії визнати вибори в окрузі №102 недійсними. У день виборів скандал з Довгим досяг апогею, коли на автомобілі Лещенко і Найєма напали "тітушки".
За фактом підкупу виборців в окрузі, де балотувався Олесь Довгий, правоохоронці в грудні 2014-го відкрили кримінальне провадження. Однак кримінальну справу не довели навіть до стадії пред’явлення обвинувачення.
А ще у 2015 році журналісти виявили, що Олесь Довгий "забув" вказати у декларації свою київську квартиру.
Дата публікації: 29.09.2021
Дата останньої зміни: 29.09.2021