Герега Олександр

Герега Олександр

Народний депутат України VII, VIII i IX скликань, співвласник "Епіцентру"

Герега Олександр - мільярдер, латифундист, політик-флюгер, що пристосовується до будь-якої влади.

Місце народження

Народився 27 червня 1967 року в селищі Городок Хмельницької області

Освіта

 • 1984 - 1985 роки — навчався у Городоцькій філії Хмельницького професійно-технічного училища № 17.
 • 1987 - 1990 роки навчався в Хмельницькому кооперативному технікумі.
 • 1996 рік – заочно закінчив Львівську комерційну академію за фахом "менеджмент організацій".

Родина

Дружина Галина Федорівна (1959 р.н.), політик, партнер по бізнесу.

Син Тарас (1994 р.н.), обрав кар’єру спортивного директора.

Донька Вікторія – будь-яка інформація відсутня.

Коротка біографія

 • Герега Олександр Володимирович після закінчення технікуму в Хмельницькому повернувся в Городок.
 • 1990-1991 роки — працював експедитором на Городоцькій міжрайбазі. Потім розпочав власний бізнес – торгував кавою та шоколадом. В 1991 році в біографії Олександра Гереги радикальні зміни – він переїхав в Київ, щоб заробляти великі статки.
 • 1994 рік – відкрив в Києві перший офіс, займається продажем керамічної плитки.
 • 1996 рік – разом з дружиною Галиною створили першу сімейну фірму "Цермет АГС" і відкривають свій перший магазин.
 • 2003 рік – досьє Олександра Гереги інформує про реєстрацію ТОВ "Епіцентр-К" і відкриття першого будівельного гіпермаркету по вулиці Братиславській.
 • 2009 рік — Герега купив у Польщі 5,1% акцій місцевого виробника лінолеумів компанію Lentex.
 • 2010 рік - "Епіцентр-К" був представлений як спонсор "Євро-2012".
 • 2012 рік – Герега долучається до політики, але обирає собі округ на малій батьківщині. У своєму районі він перемагає і стає нардепом 7-го скликання.
 • 2013 рік – купує мережу будівельних супермаркетів "Нова Лінія".
 • 2014 рік – перемагає на позачергових виборах в парламент 8-го скликання.
 • 2015 рік – Герега швидко зрозумів перспективи територіальної реформи. Він створює партію "За конкретні справи", але розвиває її лише на Хмельниччині.
 • 2017 рік — Гереги придбали 19 агрофірм. В цьому ж році скуповують ЗМІ на Хмельниччині.
 • 2019 рік – Олександр Герега традиційно перемагає на своєму окрузі й стає депутатом ВРУ 9-го скликання. Продовжує інвестувати в аграрний бізнес.
 • 2020 рік – Торгова мережа налічує 59 торгових центрів площею понад мільйон квадратних метрів.

Хронологія шляху в мільярдери

Перший крок в клуб мільярдерів Герега зробив у 2003 році, коли відкрив перший будівельний гіпермаркет. Відразу стало зрозумілим, що підприємець зайняв вдалу нішу. З того часу він лише нарощував капітал, торгові площі, кількість працівників.

Криза болюче вдарила по будівельному бізнесу, проте в Гереги справи йшли чудово. Все більше людей починали економити та самостійно виконувати різні ремонтні та сантехнічні роботи. І от бізнесмен в розпал кризи відкриває свій найбільший магазин площею 56 тисяч кв. м. А в наступному 2010 році в мережі "Епіцентр-К" вже було 27 магазинів. Кількість працівник наближалась до 18 тисяч осіб. Річний дохід перевалив за мільярд євро, тоді як у 2009 він склав лише 676 мільйонів (за матеріалами газети Parkiet). Пропорційно доходу росли й статки подружжя. До кризи їх особливо не враховували в рейтингах, а орієнтовно з 2011 року досьє Олександра Гереги щорічно інформує про його особисті статки, посилаючись на Форбс, Фокус чи інші видання.

Після обрання Олександра Гереги до ВРУ, він не лише не відійшов від справ, а навпаки, став займатись бізнесом ще активніше. У Львові через це навіть пікетували його магазин. Але Герега не особливо цим переймався і в кінці 2012 року по Україні налічувалось 40 гіпермаркетів, у тому числі шість — у столиці. У 2013 році бізнесмен ліквідовує останнього серйозного конкурента і прибирає до рук мережу будівельних супермаркетів "Нова лінія".

У 2014 році Форбс оцінив статки Гереги в 94 мільйони доларів, це була 18 позиція серед багатіїв України. У 2016 році Форбс нарахував йому вже 173 мільйони.

2017-2018 роки – Гереги активно вкладають кошти в аграрний бізнес. Через два роки у них обробляється понад 120 тисяч гектарів землі, працює 20 тваринницьких комплексів, заплановані мільярдні інвестиції в будівництво елеваторів. Оскільки Галина й Олександр спільно займаються бізнесом і володіють активами, їх статки також тепер оцінюють разом. І згідно з версією Dragon Capital, динаміка вражає: у 2017 році – 688 мільйонів долларів, у 2018 році – 843 мільйони доларів.

Секрет успіху цієї підприємливої сім’ї не лише в умінні зрозуміти кон’юнктуру, обрати перспективний напрямок бізнесу. Вони ще й зажерливі здирники, які ніколи не виплачували співробітникам обіцяної зарплати. На підприємствах діє жорстка система штрафів, де враховується навіть найдрібніше порушення – плямка на одязі, розмова телефоном, тощо. І за все відмінусовуються певні суми, про що працівники Герег анонімно розповідали не один раз.

Всі ці фактори врешті конвертувались у бажані цифри. Як зафіксовано у досьє Олександра Гереги, у 2020 році Форбс оцінив доходи родини в 1,3 мільярда доларів.

Політична та громадська діяльність, нагороди й скандали

Як уже відомо з біографії Олександра Гереги, як політик він дебютував у 2012 році. З тих часів він тричі обирався до ВРУ на своєму "прикормленому" 192 окрузі, і зараз є чинним депутатом, членом групи "За майбутнє". Ще в часи президентства Януковича (досьє Януковича Віктора) Герега засвоїв правило – не йди проти влади й бізнес буде зростати. Тому він тоді вступає до Партії регіонів, голосує за "диктаторські закони", отримує від Януковича орден, і зажерливе око Саші Стоматолога (досьє Януковича Олександра) обминає його гіпермаркети.

А у 2014 році, після втечі Януковича і позачергових виборів, в Раду приходить позапартійний Герега, який тепер стоїть горою за президента Петра Порошенка (досьє Порошенка Петра). Він без найменших сумнівів підтримує всі законодавчі ініціативи президентської команди, навіть ганебний закон про цензуру в інтернеті, який, на щастя, не отримав потрібних голосів. А от Герега отримав черговий орден на цей раз від президента Порошенка.

Герега Олександр

У 2019 році відбувається чергова зміна влади й позачергові вибори. Олександр Герега прогнозовано перемагає на домашньому окрузі та прогнозовано оминає політичну силу колишнього президента. Він тепер намагається бути ближче до нового гаранта, проте зумів втягнути його в ганебний скандал. Всі пам’ятають, як 23 квітня 2020 року Зеленський (досьэ Зеленського Володимира) з іншими чиновниками особисто зустрічав АН-225 "Мрію" з рекордним вантажем засобів для боротьби з коронавірусом. Тільки президент чомусь вирішив, що це гуманітарний вантаж, а Герега доправив його у свою торгову мережу і через кілька днів вже пропонував прайс-листи. Певно, орден від Зеленського буде не скоро, але в Гереги й так вистачає нагород:

 • Звання "Заслужений працівник сфери послуг України" (2009 рік);
 • Орден "За заслуги" III ступеня (2012 рік);
 • Звання "Найкращий спортивний організатор року" (2015 рік);
 • Орден "За заслуги" II ступеня (2017 рік);
 • Медаль "Івана Мазепи" — за визначну благодійну діяльність (2019 рік).

А щодо громадської роботи, то Герега тут активний, особливо на Хмельниччині.

 • 2004 рік — заснував фонд "Епіцентр — дітям", що займається розвитком соціально-спортивних шкіл.
 • 2011 рік — заснував благодійний фонд "Фонд Олександра та Галини Герег".
 • 2012 рік — заснував Хмельницьку обласну громадську організацію "За конкретні справи", яка спеціалізується переважно на допомозі ветеранам, ремонті лікарень і шкіл, облаштуванні спортзалів та спортивних майданчиків.
 • 2013 рік — обраний президентом Федерації важкої атлетики України.
 • 2017 рік — обраний віцепрезидент Федерації футболу України.

Проте громадська активність Гереги не здатна приховати гучні скандали навколо його діяльності.
Так журналісти виявили, що він продовжує вести бізнес в окупованому Криму, для чого зареєстрував в Росії нову компанію, переоформив на неї свої кримські магазини під новою назвою "Новацентр К" і продовжує заробляти. На ці закиди Герега нахабно відповів, що підпільно працює на ворожій території, щоб розпалити пожежу, яка зробить їх такими ж незалежними, як наша країна. Одним словом – Герега 007.

Коли було введено карантин через поширення коронавірусу, Гереги не закрили свої магазини. Спочатку власники заперечували їх роботу, а потім заявили, що один відсоток товарообігу спрямують на боротьбу з коронавірусом. Аваков заявив, що "Епіцентр-К" понесе відповідальність за роботу під час карантину, але заяви залишились лише заявами.

Кілька років назад відкрили карні справи щодо озброєння "тітушок" в "Епіцентрі" на Оболоні, але все закінчилось нічим. А такі дрібниці, як порушення прав покупців, не виконання норм Закону про захист споживачів, стали регулярними в останні роки, й адміністрації магазинів давно на це не реагують. Можливо, чутки, що Гереги будуть продавати свої гіпермаркети не зовсім чутки?

Дата публікації: 23.11.2020
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1