Льовочкіна Юлія

Льовочкіна Юлія

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Льовочкіна Юлія - українська проросійська депутатка, регіоналка, народна депутатка ВРУ VI, VII, VIII та IX скликання, рідна сестра Сергія Льовочкіна, олігархиня.

Місце народження

Юлія Льовочкіна народилася 17 лютого 1977 року в Києві.

Освіта

 • Юлія Льовочкіна завершила в 1999 році Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю "Правознавство".
 • У 2000 році Юлія закінчила економічний факультет Університету Манітоби в Канаді.

Родина

 • Батько Юлії - Володимир Льовочкін, генерал-полковник міліції, під час президентства Леоніда Кучми та першого прем'єрства Віктора Януковича очолював Держдепартамент з питань виконання покарань.
 • Рідний брат - Сергій Льовочкін, український проросійський політик і олігарх, ексглава Адміністрації президента України Віктора Януковича, регіонал.
 • У першому шлюбі Юлія носила прізвище Новикова, виховують сина і дочку.
 • У вересні 2014 році Юлія вийшла заміж за Андрія Вінграновського, підприємець. Подружжя виховує двійнят, хлопчиків, які народилися 7 квітня 2016.

Кар'єра

 • Юлія Льовочкіна розпочала свою кар'єру з посади аналітикині в компанії "Credit Swisse First Boston Україна" (Швейцарський банк) у 2000 і до 2001 року.
 • З 2001 до 2002 року Юлія була фінансовою аналітикинею на ЗАТ "Комерційний банк НРБ-Україна".
 • І вже у 2002 році Льовочкіна призначена на посаду головного фінансового аналітика ЗАТ "ТАС-Інвестбанк".
 • У 2003 році перейшла в комерційний банк "Місто Банк" і спочатку обіймала посаду виконувачки обов'язків заступника начальника відділу цінних паперів та інвестицій, потім стала заступницею керівника інвестиційного бізнесу до 2007 року.
 • У 2006 Юлія Льовочкіна була головою наглядової ради ВАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів".
 • У 2007 році Льовочкіна розпочала свою політичну кар'єру і її відразу вибрали народною депутаткою Верховної Ради України VI скликання від "Партії регіонів ", керівником якої був Віктор Янукович, під №105 в списку. Була заступницею члена Постійної делегації в ПАРЄ. Глава підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя. Членкиня Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації.
 • На парламентських виборах VII скликання у 2012 році Юлія знову обрана до Верховної Ради від "Партії регіонів" за 6 округом - Автономна республіка Крим. Членкиня моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).
 • 1 грудня 2013 Юлія Льовочкіна вийшла з "Партії регіонів", а 8 квітня 2014 з її фракції.
 • 16 січня 2014 Льовочкіна голосувала за "диктаторські закони" - пакет законів, які обмежували права громадян, надавали органам державної влади велику свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство.
 • На виборах 2014 року Юлію Льовочкіну обрали народною депутаткою до парламенту VIII скликання від "Опозиційного блоку" - партія, яка складалася з тих же регіоналів і главою, якою був Юрій Бойко. Членкиня Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.
 • У січні 2015 року стала першою заступницею глави української делегації в ПАРЄ, членкиня моніторингового комітету ПАРЄ, членкиня Бюро групи соціалістів у ПАРЄ.
 • З 2018 року Льовочкіна стала послом всесвітньої кампанії "Girl2Leader" в Україні. "Girl2Leader - всесвітня кампанія спрямована на передачу жінками політичними лідерами досвіду щодо розширення прав і можливостей молодому поколінню дівчат.
 • На парламентських виборах у 2019 році Юлію Льовочкіну вибрали депутаткою ВРУ IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" номером 21 в списку.

 • Заступниця голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Членкиня Політичної Ради партії "Опозиційна платформа - За життя".
 • 31 січня 2020 на засіданні Бюро ПАРЄ обрано членом Комітету ПАРЄ з питань правил процедури, імунітету та інституційних справ.

Декларація

У Льовочкіної у власності вісім автомобілів серед яких два Mercedes, два Lexus, два Range Rover, один Bentley та одна Skoda Octavia.

На банківських рахунках у депутата лежить приблизно 13,3 млн грн. Відзначається, що 9,4 мільйона з цієї суми Льовочкіна поклала в банки у 2014 році. Льовочкіна володіє цінними паперами в банку "Кліринговий дім" майже 30 млн грн, внески в статутні капітали підприємств на суму майже 50 млн грн.

Юлія зазначила право власності на 13 земельних ділянок в селах Козині та Гнідині (один) під Києвом загальною площею 4,83 га.

У власності в Києві є дві квартири: 68,7 і 63,4 кв. м. У Козині ще незавершений житловий будинок на 7731 кв. м. Також є ще три будинки в Козині: площею 862, 460 і 5897 кв. м. За перші два будинки Юлія віддала всього-на-всього 469 і 201 тис. грн.

Також, не один ділянку за кордоном: у Франції 0,94 га, 0,18 га та 0,4 га, будинки 1056 і 361,5 кв. м і апартаменти в Греції в 333 кв. м.

Юлія Льовочкіна власник 67 компаній, в тому числі офшорних.

Скандали

Юлія Льовочкіна досить рідко з'являється на засіданнях у Верховній Раді, вважається прогульницею.

3 квітня 2013 опозиція проводила мітинг проти затягування Київських виборів, на виході з Верховної Ради Юлію Льовочкіну закидали снігом. Її переслідували з погрозами та сніжками поки особистий охоронець не побився з учасниками мітингу.

28 січня 2015 Льовочкіна відзначилася на дебатах, тема яких була введення санкцій проти Росії, в ПАРЄ тим, що закликала протидіяти уряду України:

Який намагається побудувати стіну між Україною і Росією.

Після свого виступу депутат отримала оплески від російської делегації.

23 квітня 2015 Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Юлії Льовочкіної за фактом незаконного оформлення ній своїм помічником-консультантом в ВРУ VI скликання коханки та співмешканки Віктора Януковича - Любові Полежай. Але все закінчилося для Юлії добре.

29 січня 2020 Юлія Льовочкіна, єдина з 12 членів української делегації в ПАРЄ підтримала повернення делегації РФ в Асамблеї та "нову санкційну процедуру", яка фактично знищує можливість накласти санкції на Росію в майбутньому, а також проголосувала проти всіх українських поправок.

Дата публікації: 29.04.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021