Літнє тепло радуватиме українців протягом усього тижня - прогноз Укргідрометцентру

По всій території України буде тепло та сухо
Літнє тепло радуватиме українців протягом усього тижня - прогноз Укргідрометцентру
8 Квітня 2024, 19:44
читать на русском

Цей тиждень, починаючи з 8 квітня, обіцяє прогріти Україну до 26° тепла вдень, хоч вночі показники температури ще впадуть, подекуди лише до 8° тепла. Опади на тиждень не передбачаються, найтепліше буде на сході та півдні.

Про це інформує Укргідрометцентр.

9 квітня

У вівторок в Україні варто очікувати до 25° тепла вдень та 11° тепла вночі. Опади в цей день не передбачаються, а пориви вітру сягатимуть 3-8 м/с. Практично вся Україна прогріється до середніх показників у 20-24° тепла, а максимальні 25° варто очікувати в Чернівецькій області. Вночі температура впаде до 8-10° тепла, проте на заході, зокрема в Івано-Франківській області, показники можуть сягнути 5-7° тепла вночі.

10 квітня

В середу опади в Україні не передбачаються, на заході південно-західний вітер сягатиме 5-10 м/с, в центрі та на півночі – південний, до 5-10 м/с; а на півдні та сході країни – східний вітер з поривами до 5-10 м/с. Температура сьогодні зросте до 23-25°, саме такі показники можна очікувати на більшості територій країни. Проте Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська та Харківська області прогріються до 26° тепла вдень. Вночі середні показники температури сягнуть 8-11° тепла.

11 квітня

Четвер також принесе до країни тепло та сонячну погоду. Вдень варто очікувати середні 20-25° тепла, лише подекуди на заході температурні показники будуть дещо нижчими – 15-19° вдень. Південні та східні регіони в цей день прогріються до 25-27° тепла вдень. Вітер зберігатиме швидкість 5-10 м/с, на півдні та сході - 3-8 м/с. Вночі показники триматимуться на рівні 8-12° тепла.

12 квітня

В п’ятницю варто очікувати на дещо нижчу температуру на заході – всього 17-19° вдень та 9-12° вночі, подекуди в Карпатах вдень - лише до 12-14° тепла. Натомість в столиці показники впадуть до 16-18° вдень та 8-10° вночі. Дещо тепліше буде на півдні та на сході країни – там повітря прогріється від 22° до 24° тепла, в Запорізькій області – до 25°. Легка весняна прохолода відчуватиметься по всій території країни вночі – 9-11°, проте на сході, півдні та в деяких центральних областях показники температури вночі сягнуть 12-14°.

Нагадаємо, на території України перша половина квітня прогнозується аномально теплою, в окремі дні денна температура повітря підвищуватиметься до +20 - 25 °С, у західній та південній частині місцями +26…+28 °С; а вночі коливатись в межах +3…+10 °С. На півночі Лівобережжя можливі нічні заморозки наприкінці першої декади до 0…-5 °С, переважно у пониженнях рельєфу і вздовж річок. Однак, приблизно з 9 - 10 квітня ночі стануть помітно теплішими по всій країні. У середньому протягом місяця температура повітря виявиться на 2 – 3,5 °С вищою за кліматичну норму.

Опади випадатимуть переважно у вигляді дощів, в окремі дні місцями можливий дрібний град та грози. Загальна кількість опадів очікується недостатньою у більшості областей, оскільки переважатиме поле підвищеного атмосферного тиску по всій південно-східній частині Європи. Імовірність випадання снігу незначна (за винятком Карпатського регіону, де сніг у квітні є нормою). Таким чином, сумарна кількість опадів за місяць очікується приблизно на 20 – 30 % нижче за середні багаторічні показники. У зв'язку з тенденцією розвитку посухи в деяких областях зросте рівень пожежної небезпеки.

Читайте також