Літо буде коротким і не спекотним: прогноз Укргідрометцентру

Синоптики не очікують сорокаградусної спеки
Літо буде коротким і не спекотним: прогноз Укргідрометцентру
Погода, літо (Фото: Парламент.UA)

Цьогорічне літо не буде спекотним й закінчиться на 10 днів раніше календарного терміну.

Таку думку в інтерв'ю "Обозреватель" висловила завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

За її словами, літо почнеться приблизно з 10 червня й закінчиться на 10 днів раніше календарного терміну.

За прогнозом Мартазінової, червень буде прохолодним і дощовим; липень теплим, але сухим і з двома періодами зниження температури; серпень - нестійким, а кінець літа – холодним і з опадами.

Прогноз, який я озвучую, актуальний для центральних регіонів України. Але всі процеси, які пов'язані з опадами, з різкими похолоданнями - великомасштабні. Я спокійно можу ними накривати всю територію України. Це дуже довгостроковий прогноз, тому він може відрізнятися на 1-2 дні. Температурні показники плюс-мінус 1-2 градуси, - наголосила синоптик.

У першій половині червня Мартазінова прогнозує неодноразові похолодання, але після 10 червня температура підніметься, а до третьої декади місяця вона стане дуже комфортною для відпочинку.

Похолодання, яке ми бачимо зараз, не останнє. Пізніше температура, звичайно, підвищиться, але до 10 червня знову знизиться. Можливо, що в першій декаді червня в окремих регіонах - на Прикарпатті, в Карпатах - в низинах можуть бути навіть заморозки, - розповіла синоптик.

У другій декаді червня будуть неодноразові сильні зливові дощі. З 15 червня температура почне підвищуватися, але до +40 градусів не дійде. У третій декаді температура в центральних районах України в окремі дні буде доходити до +28 ... +30 градусів.

Читайте також

Липень, за словами Мартазінової, буде сухим.

Після першої п'ятиденки температура буде доходити до +28 ... +30 градусів. Потім ближче до 20 липня буде незначне короткочасне похолодання, що супроводжується опадами. Причому опади можуть бути істотними. Однозначно можливі сильні грози, посилення вітру, - розповіла синоптик.

За її словами, до кінця місяця можливі незначні опади й температура близько +25... +28 градусів. Решта днів повинні бути сухими й теплими, до +30 градусів.

Погода в серпні буде мінливою, очікуються різкі коливання температури.

У першій декаді температура може сягати +30 градусів. Протягом місяця кілька днів може доходити до +31 ... +32 градусів. Погода знову буде нестійкою - 5 днів одна температура, наступні 5 днів – інша. Досить прохолодна п'ятиденка з температурою від +20 до +25, потім знову потепління на п'ять днів,- розповіла синоптик.

За її даними, після 20 серпня буде різке зниження температури й значні опади.

Нагадаємо, народний синоптик Леонід Горбань прогнозує, що цьогоріч літо буде доволі спекотним, але з дощами та грозами, у липні-серпні також можливі короткочасні бурі.

1