Ляшко розповів, як каратимуть українців, які прийдуть голосувати без маски

Важливо
Правоохоронці будуть складати протоколи на порушників
Важливо
Ляшко розповів, як каратимуть українців, які прийдуть голосувати без маски
Захисна маска (фото: Pexels)

Заступник міністра охорони здоров`я України Віктор Ляшко заявив, що осіб без захисних масок пускатимуть на виборчі дільниці, але після цього поліція притягатиме таку особу до адміністративної відповідальності.

Про це він повідомив у Києві під час круглого столу на тему "Місцеві вибори 2020 і COVID-19".

Він пояснив, що всіх, хто прийде на голосувати перед входом до приміщення будуть просити одягнути маску - "це вимога сьогоднішніх умов, сьогоднішніх реалій роботи в умовах карантину".

Заступник міністра пояснив, що "людина зобов`язана одягати маску, яка прикриває рота і носа".

У випадку, якщо людина відмовляється одягнути маску на рота і ніс, то її все одно треба допустити до здійснення свого виборчого права, але за таким процесом як і людину з ознаками ГРВІ. Проте після здійснення свого виборчого права, особа без маски повинна нести адміністративну відповідальність за порушення чинного законодавства, відвідуючи громадську будівлю, якою є виборча дільниця, - розповів Ляшко.

Він зазначив, що поліція має скласти адмінпротокол за порушення встановлених санітарно-епідеміологічних норм.

Зазначається, що на виборчих дільницях буде проводитись вимірювання температури, обробка рук перед входом на територію, а біля кожного столу не повинно бути більш як троє людей в черзі з дотриманням відстані.

Ми рекомендуємо не брати з собою дітей на виборчу дільницю, - наголосив лікар.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні швидко зростає кількість середніх і важких хворих коронавірусом. Станом на 2 жовтня в країні майже 16 тисяч шпиталізованих з COVID-19.

У світі станом на ранок 1 жовтня зафіксували понад 34,1 мільйона випадків зараження коронавірусною інфекцією COVID-19, більше мільйона людей померли.