Майже 40% українців оптимістично налаштовані на 2021 рік

Найвищий оптимізм в Азербайджані - 73%
Майже 40% українців оптимістично налаштовані на 2021 рік
Коронавірус (фото: Pexels)

Майже 40% українців вважають, що 2021 рік буде кращим, ніж попередній.

Про це свідчать дані опитування Gallup International, яке в Україні було проведене фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на початку грудня 2020 року.

За результатами дослідження, 37% українців вважають, що 2021 рік буде кращим, ніж попередній.

 43% опитаних із 41 країни світу вважають, що наступні дванадцять місяців будуть кращими за попередні, 24% - що будуть гіршими та 26% - такими ж, - йдетьсья в повідомленні.

Песимізм найвищий у Гонконзі (57% вважають, що стане гірше), тоді як оптимізм найсильніший в Азербайджані (73% - що стане краще).

Читайте також

Оптимізм також не поширюється і щодо розвитку світової економіки.

Приблизно кожен другий (46%) вважає, що 2021 рік буде роком економічних труднощів, і лише 25% вважають, що це буде рік економічного процвітання, - йдеться в результатах опитування.

У цілому саме громадяни ЄС підтримують цей песимізм, оскільки 63% з них вважають, що наступний рік буде економічно складним.

Тим часом 51% українців вважають, що наступний рік буде роком економічних труднощів.

Міжнародне опитування Gallup International (EoY) цього року було проведене у 41 країні світу. В ході опитування проведено 1000 інтерв`ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, що третина киян очікує втратити роботу під час введення зимового локдауну, а кожний п'ятий - обмеження свободи.

1