Мера Полтави Мамая звільнили з посади за рішенням суду

Обовʼязки міського голови зараз виконує секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов
Головне
Мера Полтави Мамая звільнили з посади за рішенням суду
Олександр Мамай Фото: facebook.com/Mamay.O.F
15 Квітня 2023, 12:18
читать на русском

Міського голову Полтави Олександра Мамая засудили за організацію розтрати понад півмільйона гривень і звільнили з посади на виконання вироку суду.

Про це повідомляє САП.

Мамая визнали винним в організації розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також в організації внесення до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, що завдало місцевому бюджету збитків на суму понад 570 тис. грн.

Відповідний вирок ВАКС від 02.03.2023 набрав чинності 4 квітня. 12 квітня виконавчий комітет Полтавської міської ради звільнив Мамая та видав трудову книжку з відповідним записом, відповідно до вимог законодавства.

У межах досудового розслідування встановлено, що міський голова, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу двох осіб, які фактично не виконували роботу на підприємстві, а здійснювали ведення домашнього господарства у помешканні міського голови та його близького оточення. Для виплати вказаним особам зарплати службові особи комунальної організації вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, що завдало місцевому бюджету понад півмільйона гривень збитків.

Зважаючи, що мер міста відшкодував завдані збитки, повністю визнав свою провину та щиро кається, суд призначив йому покарання у виді п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на один рік. На підставі ст. 75 КК України суд звільнив особу від покарання з іспитовим строком один рік.

За умовами угоди, міський голова також зобов’язаний перерахувати 2 млн грн у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації - "Армія дронів".

Інші обвинувачені у справі, а саме два виконавці та два пособники у розтраті коштів, також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Їм призначили покарання у виді п'яти років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", набрання обвинувальним вироком законної сили є підставою для дострокового припинення повноважень міського голови. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, 29 грудня 2022 року меру Полтави Олександру Мамаю співробітники СБУ вручили підозру на робочому місці. Тоді йшлося про слідчі дії в рамках ст. 114-2 Кримінального кодексу (несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну або про розміщення ЗСУ).

У грудні 2021 року на сесії депутати Полтавської міської ради проголосували за дострокове припинення повноважень мера Олександра Мамая, але не вистачило голосів для ухвалення цього рішення. Причиною голосування стало те, що 4 грудня мер Полтави Олександр Мамай на телеканалі проросійського політика Мураєва заявив, що на території України воюють "наддержави" - США та Росія. А в нашій країні, вважає міський голова, йде "брат на брата". Він також висловив жаль через те, що Україна розірвала економічні відносини з країною-агресором. За ці висловлювання Мамая внесли до бази "Миротворця".

9 грудня депутати від "Європейської солідарності" в Полтавській міській раді оприлюднили заяву з вимогою відставки Мамая.

Крім того, Олександр Мамай двічі обирався на посаду міського голови Полтави, у 2010 та у 2015 роках. 14 вересня 2018 року Полтавська міська рада висловила йому недовіру та позбавила повноважень, а 22 листопада 2020 року Мамая знову обрали мером.

Читайте також

1