Мільйон пенсіонерів втратила Україна за п'ять років

Середня пенсія за останнє п'ятиріччя не перевищила 150 доларів
Важливо
Мільйон пенсіонерів втратила Україна за п'ять років
Люди в захисних медичних масках, коронавірус, карантин, пенсіонери, українці фото: УНІАН
19 Січня 2022, 12:04
читать на русском

За останні п'ять років кількість пенсіонерів в Україні зменшилася більш ніж на мільйон.

Як повідомляє аналітична компанія "Опендатабот", "активний спад почався ще до епідемії коронавірусу — як мінімум, з 2016 року".

Зазначається, що попри зменшення навантаження на Пенсійний фонд, підвищення якості життя 10,9 млн пенсіонерів, які проживають в Україні, не відбулося.

Хоча середня пенсія за останнє п'ятиріччя збільшилася вдвічі, вона все ще становить менш як 150 доларів (3915 грн), - йдеться у повідомленні.

Пенсіонери в Україні станом на січень-2022 Фото: https://opendatabot.ua/ru/analytics/pensions-2021

За даними Opendatabot, 50% пенсіонерів — тобто кожен другий із 10,9 млн — одержують менш як 3000 гривень (110 дол). Пенсію понад 10 тисяч грн (370 дол) отримують лише 4,3% українців.

Виплати пенсіонерам в Україні станом на січень-2022 Фото: https://opendatabot.ua/ru/analytics/pensions-2021

Зазначається, що з 2018 року в Україні діє закон про пенсійне страхування, який щорічно підвищує планку страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.

Які пенсії отримують українці станом на січень-2022 Фото: https://opendatabot.ua/ru/analytics/pensions-2021

Так, з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років українському громадянинові потрібно буде мати 35 років стажу. Якщо до 65 років не набереться навіть 25 років стажу, то пенсії не буде взагалі, натомість надаватиметься соціальна допомога.

Нагадаємо, що уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що понад чверть всього населення України перебуває за межею бідності. Денісова наголосила, що проблема бідності посилилась під час пандемії коронавірусу. Рівень зубожіння та безробіття зростає, фіксують відсутність належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеження доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей.

Читайте також

1