Мінінфраструктури хоче заборонити ввезення в Україну дизельних і бензинових автівок

Новацію планують втілити з 2030 року
Мінінфраструктури хоче заборонити ввезення в Україну дизельних і бензинових автівок
Автомобіль, євробляхи фото: pexels
14 Липня 2021, 19:59
читать на русском

Міністерство інфраструктури пропонує з 2030 року заборонити ввезення в Україну дизельних і бензинових автомобілів.

Про це йдеться на сайті Міністерства інфраструктури України.

Міністерство підготувало законопроєкт про внесення змін до закону "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів".

Документ розроблено з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та інших європейських директив.

Також законопроєкт покликаний стимулювати використання електромобілів.

Пропонується ввести поетапну заборону на ввезення та першу реєстрацію автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, в тому числі і вироблених в Україні:

  • з 01.01.2027 - заборона на вживані автомобілі з дизельними двигунами внутрішнього згоряння;
  • з 01.01.2030 - заборона нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.

Заборона не поширюватиметься на автомобілі для ЗСУ та інших військових формувань, для фермерських господарств з метою їх використання за межами автодоріг загального користування. Також заборона не поширюватиметься на машини, які отримують у спадок, і на ретро автомобілі старше 1981 року.

Нагадаємо, французький виробник суперкарів Bugatti оголосив про об'єднання з хорватським виробником електрокарів Rimac. Вони виготовлятимуть нові суперкари та електрокари.

Читайте також

1