В Україні хочуть створити доступне розмитнення автомобілів

Міністерство фінансів вважає проблему євроблях перебільшеною
В Україні хочуть створити доступне розмитнення автомобілів
Євробляхи (фото: з відкритих джерел)
9 Листопада 2020, 15:05
читать на русском

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вирішив створити робочу групу з напрацювання єдиного законопроекту про доступне розмитнення автомобілів.

Таке рішення було прийнято на засіданні комітету в понеділок.

Робоча група, яку очолить депутат Олександр Ковальчук зі "Слуги народу", має підготувати новий законопроєкт на основі тих, що уже зареєстровані в парламенті.

Якимось чином ми це питання повинні вирішити, але ми повинні вирішити його не на шкоду державі, не на шкоду суспільству. Золоту середину потрібно знайти, - сказав на засіданні голова комітету Данило Гетманцев.

На минулому тижні громадська організація "Авто Євро Сила" (об'єднує власників так званих "євроблях", або нерозмитнених автомобілів на іноземних номерах) пікетувала Верховну Раду з вимогою прийняти законопроєкт №3704, який, на їх думку, міг би врегулювати це питання.

Головна ідея цього законопроєкту - скасувати акциз на легкові автомобілі та кузови до них, мотоцикли, причепи і напівпричепи та інші транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше.

Читайте також

За прогнозами депутата Мар'яна Заблоцького (один зі співавторів законопроєкту №3704), це дозволило б зменшити ціни на вживані автомобілі приблизно вдвічі.

У мене знайома купила Daewoo Matiz за 9 тисяч доларів. Маленька така, дряхленька машинка червоного кольору. Дивлюся на сайті німецького маркета - там вона коштує 2,5 тисячі доларів. Для мене основна проблема цього закону - це те, що в Україні беушні автомобілі в два-три рази дорожчі, ніж в Європі, тому що у нас структура акцизну така. Він обкладає великими податками тільки дешеві авто, - сказав Заблоцький під час засідання комітету.

Але проти законопроєкту №3704 категорично виступило Міністерство фінансів, яке вважає проблему євроблях перебільшеною.

Директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів України Олександр Москаленко сказав депутатам, що насправді безконтрольного ввезення вживаних автомобілів більше не відбувається. За даними міністерства, в Україні може бути до 420 тисяч нерозмитнених євроблях, ввезених з 2013 року. Але сказати, скільки їх є насправді, неможливо, тому що значна частина цих машин була розібрана на запчастини.

Нагадаємо, що Служба безпеки України викрила посадовців Закарпатської митниці на створенні корупційної схеми під час ввезення до нашої країни автомобілів з іноземною реєстрацією.