Мовний омбудсман повідомив, що в школах скаржаться на російську мову

У Києві на уроках немала частка учителів досить часто розмовляє російською
Мовний омбудсман повідомив, що в школах скаржаться на російську мову
Тарас Кремінь Фото: Facebook
6 Листопада 2020, 17:48
читать на русском

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що велика кількість звернень і критики від громадян щодо мови навчання стосується закладів освіти міста Києва.

Про це він повідомив на пресконференції в Укрінформі.

Мовний омбудсман зазначив, що у Києві на уроках немала частка учителів досить часто, а в окремих випадках - зрідка, використовують російську мову замість української. За його словами, на позашкільних заходах російською розмовляє чверть педагогічних працівників, а зрідка використовують 45 %.

Кремінь також повідомив, що ще більшою мірою російська мова замість української використовується в закладах позашкільної освіти - музичних школах, дитячо-юнацьких спортивних школах, у гуртковій роботі тощо.

Така частка нарікань є особливо помітною. Крім контролю, крім захисту, органи місцевого самоврядування та органи управління освітою повинні подбати про створення кращих умов, про підвищення кваліфікації педагогічних працівників, - сказав омбудсман.

Читайте також

Нагадаємо, що Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь прокоментував скаргу народних депутатів щодо конституційності Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Він заявив, що Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" повністю відповідає Конституції України.

1