МОЗ закликає лікарів не призначати пацієнтам з COVID-19 антибіотики без потреби

Лікарі повинні дотримуватися відповідних стандартів та протоколів лікування
МОЗ закликає лікарів не призначати пацієнтам з COVID-19 антибіотики без потреби
Лікарі у захисних костюмах (фото: УНІАН)
12 Жовтня, 10:54 581
читать на русском

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов попросив лікарів не призначати антибіотики хворим на COVID-19 без відповідних показань, оскільки це - небезпечно для здоров’я.

Про це міністр розповів під час брифінгу 12 жовтня.

Ми чуємо про випадки від лікарів-інфекціоністів, коли людина тільки захворіла на COVID-19, з температурою 37,5, в неї є відповідне підтвердження ПЛР-тесту, і їй одразу починають призначати по два антибіотика, - відзначив міністр.

Степанов (досьє Максима Степанова) попросив лікарів дотримуватися відповідних стандартів та протоколів лікування.

Ви ж розумієте, що призначаючи одразу, без показів, антибіотики без пневмоній, без нічого, відбувається відповідна антибіотикорезистентність. Потім, коли людині дійсно знадобляться антибіотики, дія цього антибіотика буде набагато слабшою, ніж вона була би, якщо би повністю дотримувалися відповідного протоколу і стандарту, - повідомив Степанов.

Про небезпеку вживання антибіотиків без показань попереджав раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко (досьє Віктора Ляшка).

Я бачу картину, коли три антибіотики різного класу одночасно вживають люди, бо думають, що у них коронавірусна хвороба. Таке вживання антибіотиків для профілактики не дієве, бо антибіотики на вірус не діють, але призведуть до того, що в нас буде інша проблема – антибіотикорезистентність. Коли ми не зможемо лікувати банальні інфекційні хвороби тими класами антибіотиків, які до цього були дієвими, - розповів Ляшко.

Він додав, що саме лікар повинен визначати тактику ведення пацієнта. Ніхто, ні в якому разі, не повинен займатися самолікуванням й самодіагностикою.

Нагадаємо, що, крім тестування методом ПЛР, в Україні найближчим часом будуть тестувати за допомогою швидких тестів на антиген COVID-19, які тільки з'явилися у світі. Як тільки швидкі тести з'являться в Україні, вони відразу ж будуть розподілені між лікарнями, щоб збільшити загальну кількість тестувань.