Може зашкодити обміну: чому не можна розповсюджувати інформацію про військовополонених

Україна робить все можливе для повернення всіх захисників
Може зашкодити обміну: чому не можна розповсюджувати інформацію про військовополонених
ЗСУ, Збройні сили України, українські військові / Фото: president.gov.ua
16 Вересня 2022, 14:13
читать на русском

У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими просять не розповсюджувати інформацію про військовополонених, оскільки це може зашкодити їхньому обміну.

Про це повідомили в ГУР МО в Facebook.

Пам’ятайте: поширення розгорнутої інформації про конкретну людину, яка знаходиться в полоні, може ускладнити процес обміну і становити небезпеку для самого полоненого. Інформація про значущість людини, її політичні погляди, місце служби, попередню роботу, рідних та близьких провокує прискіпливе ставлення ворога. В результаті вимоги до обміну конкретної особи можуть бути завищені, а сам процес максимально ускладнений, - йшлося в повідомленні.

Зазначили, що розповсюдження інформації про позивні, військову частину, місце дислокації підрозділу, обставини потрапляння в полон несе загрозу полоненому, його бойовим побратимам та підрозділу.

 Україна робить все можливе для того, щоб кожен наш захисник повернувся додому. Якщо ви втратили зв’язок з близькою людиною, яка перебуває на військовій службі, у зоні ведення бойових дій або на окупованих територіях чи маєте підозру, що ваша близька людина перебуває у полоні у ворога – звертайтеся в уповноважені державні інституції, які опікуються питаннями пошуку та обміну полонених, - пояснили в розвідці.

Нагадаємо, за час війни в Україні понад сім тисяч військових вважаються зниклими безвісти, частина з них – у полоні.

Читайте також