На ЧАЕС окупанти знищили багаторічний архів та розграбували усі приміщення

Рашисти поцупили не лише майно держпідприємств, а й особисті речі працівників на їхніх робочих місцях.
На ЧАЕС окупанти знищили багаторічний архів та розграбували усі приміщення
Чорнобильська АЕС, ЧАЕС / Фото: facebook.com/dazv.gov.ua
8 Квітня 2022, 16:52
читать на русском

Російські окупанти знищили багаторічний архів, який зберігався на Чорнобильській атомній електростанції.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олександр Сирота, повідомляє Енергоатом.

Це все, що лишилось від наших чорнобильських документів та архівів. Те, що ми збирали десятиріччями, якась *урва просто викинула в смітник, – написав Сирота.

Зазначається, що практично всі офісні приміщення в будівлях у зоні ЧАЕС суттєво пошкоджені, розбиті й повністю розкрадені. Окупанти поцупили не лише майно держпідприємств, а й особисті речі працівників на їхніх робочих місцях.

Також у Чорнобилі розграбована та знищена аналітична лабораторія вартістю 6 млн євро. Вона була унікальним комплексом із потужними аналітичними можливостями й могла надавати послуги на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, а також на стадії досліджень та розробки технологій.

З приводу радіаційного фону загальні висновки поки "робити рано, маємо запустити систему АСКРО (якщо це буде можливо, об’їзду датчиків поки не було), щоб спиратися на факти". Але точкові виміри показали суттєві рівні для місцевості, в якій їх проводили.

Відвідувати Чорнобильську зону та перебувати в ній наразі вкрай небезпечно, зазначають фахівці, через наслідки перебування там російських збройних формувань. Існують великі радіаційні ризики, вибухові загрози та логістичні перешкоди.

Нагадаємо, що 31 березня російські військові поїхали з Чорнобильської АЕС. Рашисти підписали акт здачі та рушили двома колонами у бік Білорусі. Але вони забрали з собою полонених нацгвардійців.

Читайте також

1