На Львівському бронетанковому заводі осучаснили пожежні танки

Півтора десятка модернізованих машин поїдуть на передову на Схід
На Львівському бронетанковому заводі осучаснили пожежні танки
Пожежний танк (Фото з відкритих джерел)
5 Листопада, 00:00
читать на русском

Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", завершило капітальний ремонт та модернізацію близько півтора десятка пожежних танків ГПМ-54.

Про це повідомили в пресслужбі "Укроборонпрому".

Це найбільша партія відновлених та модернізованих пожежних танків, яку замовили та отримали наші військові за період незалежності України.

Крім того,  протягом 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десятка таких пожежних машин.

Аби відновити такі пожежні машини, які  в основному складались з радянських або російських комплектуючих, довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію. Це зайняло майже рік.

Для того, щоб відповідати вимогам військових та забезпечувати ефективну роботу відновлені пожежні машини зазнали суттєвих конструктивних змін.

На модернізованих пожежних танках ми встановили нове гідравлічне обладнання європейського виробництва, яке забезпечує управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини; встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням; допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі, – пояснив заступник директора з виробництва ЛБТЗ Богдан Шандра.

Як відомо, гусенична пожежна машина ГПМ-54 – це основний пожежний танк, який є на озброєнні Збройних Силах України. Ця пожежна машина є необхідною на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності, де доступ іншої пожежної техніки є неможливим.

Читайте також

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 створена на базі танка Т-55, містить цистерну для води ємністю 9 кубометрів, а також бак для піни ємністю 1,1 кубометрів та може гасити пожежу водою з відстані 60 метрів. Пожежний танк також може розчищати проходи для іншої пожежної техніки, а броньований корпус та фільтровентиляційна установка  забезпечують безпеку екіпажу.

Нагадаємо, днями стало відомо, що в Україні розробили прототип легкого плаваючого тактичного автомобіля.

1