На Рівненщині заблокували канал мільйонної контрабанди бурштину до Азії (фото, відео)

Вартість вилученого каміння становить понад 30 мільйонів гривень
На Рівненщині заблокували канал мільйонної контрабанди бурштину до Азії (фото, відео)
Затримання членів банди (Фото: СБУ)
3 Червня 2021, 00:00
читать на русском

СБУ заблокувала потужний канал контрабанди бурштину до країн Близького Сходу та Східної Азії, у ділків вилучили каміння на понад 30 млн грн.

Про це повідомила СБУ.

Учасники угруповання незаконно видобували і скуповували бурштин. Сонячний камінь ділки регулярно переправляли через кордон України  до країн Близького Сходу та Східної Азії.

Оперативники встановили, що до угруповання входили громадяни України та іноземці. Вони купували бурштин у незаконних старателів і мешканців північних районів Рівненщини. Товар переправляли літаками у багажі кур’єрів, приховуючи його від митного контролю, а також використовуючи підроблені документи ліцензованих надрокористувачів.

Зловмисники підшукували клієнтів через закриті профілі у соцмережах, а також проводили онлайн аукціони. Для безпечного обміну інформацією і деталями логістики організатори використовували спеціальне програмне забезпечення. Саме за його допомогою відбувався підбір замовників, а також показувався маршрут руху бурштину до закордонного клієнта. ПЗ також "підтримувало" фінансову звітність щодо протиправних транзакцій.

За підсумками слідчих дій у місцях незаконного видобутку бурштину виявлено та вилучено 5 мотопомп, 2 автомобілі УАЗ та бурштин сирець.

Правоохоронці також провели 67 обшуків у Рівненській, Київській областях та столиці за адресами проживання учасників угруповання і місцях зберігання незаконно добутого бурштину.

Читайте також

Під час обшуків вилучено:

  • понад 1 тонну незаконно видобутого бурштину сирцю;
  • майже 500 кг бурштину "пейзаж" та ювелірних виробів з сонячного каменю;
  • станки для кустарної обробки каміння;
  • $130 тис. та  € 30 тис., отриманих від незаконної реалізації бурштину;
  • мобільні термінали із встановленим програмним забезпеченням, які використовувались для реалізації "елітного бурштину";
  • чорнові записи щодо обсягів незаконного бізнесу і клієнтів;
  • 40 од. мотопомп та пожежні рукави для незаконного видобутку.

За результатами слідчих дій 4 учасників угруповання, у тому числі одного із організаторів затримано і повідомлено про підозри.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та підтримки нелегального бізнесу.

Нагадаємо, на Житомирщині блокували нелегальний збут гуртових партій бурштину-сирцю до країн Східної Азії.

1