Німецька делегація поїде до США для обговорення "Північного потоку-2"

Представники Меркель зустрінуться з помічником президента США Салліваном
Німецька делегація поїде до США для обговорення "Північного потоку-2"
Північний потік-2 Фото: gazprom.ru

Німеччина відправляє делегацію до США для обговорення газопроводу "Північний потік-2".

Як повідомляє Bloomberg, німецька делегація зустрінеться з помічником президента США Салліваном.

Зазначається, що до складу делегації увійдуть:

  • помічник канцлера Ангели Меркель із зовнішньополітичних питань Ян Хеккер;
  • радник з економічних питань Ларс-Хендрік Реллер.

Нагадаємо, "Північний потік-2" - газопровід, що йде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря в обхід Прибалтики і Польщі. Потужність газопроводу оцінюється в 55 млрд куб. м газу в рік. Раніше компанія "Nord Stream 2 AG" повідомила, що готовність газопроводу станом на 31 березня становить 95%. Його будівництво планувалося завершити в цьому році.

США послідовно вводили санкції проти компаній - учасників проєкту, через що не менше 18 з них відмовилися брати участь в будівництві. У США розцінюють проєкт як "загрозу енергетичній безпеці" Європи.

У квітні Європейський парламент підтримав резолюцію, у якій закликав заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" і відключити Росію від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT.

Згодом президент Сполучених штатів Америки Джо Байден відмовився вводити нові санкції проти газопроводу "Північний потік-2". За словами американського лідера, цей проєкт майже завершений і такий крок пошкодив би відносинам США і Європи.

Читайте також

1