Офіс Генпрокурора подав до суду позовний акт щодо ексочільника СБУ Харківщини Дудіна

Колишній керівник був впевнений у перемозі Росії та зайняв сторону окупантів
Важливо
Офіс Генпрокурора подав до суду позовний акт щодо ексочільника СБУ Харківщини Дудіна
Роман Дудін Фото: https://www.facebook.com
13 Липня 2023, 10:36
читать на русском

Колишньому начальнику управління Служби безпеки України в Харківській області оголошено підозру у держзраді.

Про це повідомив Telegram-канал СБУ.

Як з'ясували слідчі, він, підозрюваний маючи інформацію про проведення 24 лютого 2022 року Росією наступальної операції на територію України, вчиняв незаконні дії. Він розпочав підривну діяльність проти України з метою заподіяння шкоди обороноздатності та державній безпеці.

Зокрема він організував спробу усунення Голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації від виконання покладених на нього обов'язків.

Дискредитував чинну владу Харкова та Харківської області шляхом висвітлення в ЗМІ недостовірної інформації з метою дестабілізації ситуації в області.

Також було встановлено, що він заважав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та сил оборони у Харкові та області.

Окрім цього його підозрюють у невиконанні покладених на СБУ в Харківській області завдань. Він за відсутності жодних законних підстав віддав наказ особовому складу управління покинути місце несення служби за відсутності передумов для цього.

Він створив умови для здачі Росії зброї, боєприпасів, засобів забезпечення бойових дій, засобів індивідуального захисту військовослужбовців.

Нагадаємо, що суд узяв під варту без визначення альтернативи у вигляді застави колишнього начальника управління Служби безпеки України в Харківській області Романа Дудіна.

Раніше йому було повідомлено про підозру у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407 КК України).

Читайте також

1