Окремій категорії українців обмежили можливість виїзду з області в область - причини

Громадянам, що перебувають на військовому обліку, потрібен спецдозвіл
Головне
Окремій категорії українців обмежили можливість виїзду з області в область - причини
Документи, підпис Фото: facebook.com/gp.gov.ua

Військовозобов'язаним жителям України для виїзду в іншу область потрібен дозвіл військкомату.

По це повідомляється на сайті Запорізької обласної держадміністрації.

Через повномасштабне вторгнення на територію України та пов'язаний з цим режим мобілізації, набрали чинності певні обмеження на виїзд з територій проживання для категорій військовозобов'язаних. Це стосується в тому числі процедури перетину лінії розмежування на в'їзд або на виїзд, - йдеться у повідомленні.


Виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації громадян, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, дозволений лише за наявності спеціального дозволу керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

  • призовники, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особи призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язані та резервісти, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язані та резервісти, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Дозвіл не потрібно отримувати виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов'язаного.

Особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. При собі необхідно мати паспорт, військовий квиток\тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочку або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження, - кажуть в ОДА.

Призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення в іншу місцевість (територіальну одиницю). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку\тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб з дати зняття з обліку.

Нагадаємо, у Верховній Раді пропонують змінити закон щодо мобілізації, аби відстрочку від призову могли отримати ті українці, які втратили рідних на війні.

Читайте також