Окупилися за два дні: "народний супутник" працює і вже дає результати на полі бою

Міністр оборони розповів, як супутники працюють на перемогу України
Окупилися за два дні: "народний супутник" працює і вже дає результати на полі бою
Народний супутник / Фото: t.me/serhiyprytula
29 Вересня 2022, 11:55
читать на русском

Завдяки коштам українців було придбано "народний супутник", який вже дає результати на полі бою та окупився за два дні роботи.

Як нагадав міністр оборони України Олексій Резніков за підсумками робочої зустрічі з волонтером Сергієм Притулою, завдяки пожертвам українців сили оборони України отримали доступ до інформації з угрупування супутників компанії ICEYE.

За його словами, один супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучаються, коли є необхідність.

Коли у червні Міноборони запропонувало скерувати кошти, зібрані для придбання байрактарів, на посилення засобів космічної розвідки, ми очікували якісного підвищення спроможностей наших військ. Наразі усі наші очікування повністю справдилися, - зазначив міністр.

Народний супутник / Фото: t.me/serhiyprytula

Резніков пояснив, що Сили оборони України, насамперед – бойові бригади ЗСУ, вже деякий час отримують потік даних з супутників ICEYE. Знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнною розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання.

Зі зрозумілих причин не можу розкрити усіх подробиць, але тільки уявіть: за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників.

Натомість координати "схованого" були оперативно передані для нанесення вогневого ураження. Зокрема, у районі н.п. Хрещенівка та Українка на Херсонщині, а також поблизу Новоселівки на Донеччині.

Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками. Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні, - заявив Резніков.

Своєю чергою Сергій Притула додав, що росіяни втратили за два дні танків, броньованої техніки на суму більшу, ніж коштував українцям супутник.

Міністр оборони назвав переваги, які надають супутники ICEYE

1. Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Це принципово збільшує нашу здатність виявляти та наносити ураження російським окупантам.

Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Для них немає різниці – день чи ніч. Тому ворог не сховається.

2. Саме українські військові визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. Наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході.

3. Відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

Нагадаємо, що фонд Сергія Притули оголосив 18 серпня про покупку за зібрані українцями гроші "народного супутника".

Читайте також

1